بایدن: «احساس خستگی می‌کنم»!

«فرانکلین فوئر» نویسنده آمریکایی در آخرین کتابش تحت عنوان «آخرین سیاستمدار: درون کاخ سفید جو بایدن و تقلا برای آینده آمریکا» که انتظار می‌رود در تاریخ ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور) منتشر شود، نوشت: ««این مسئله شوکه‌کننده بود که او تعداد اندکی از جلسات صبحگاهی را شرکت می‌کرد و یا پیش از ساعت ۱۰ صبح ریاست تعداد کمی از رویدادهای عمومی را برعهده می‌گرفت.»

در بخش دیگری از این کتاب آمده است: «شخصیت و رفتار کلی او بیانگر ضعف جسمانی و کسالت در قوای ذهنی‌اش بود که هیچ قرص و یا رژیم ورزشی نمی‌تواند در برابر آن مقاومت کند. او گاهی در خلوت اقرار می‌کرد که احساس خستگی می‌کند.»

فوئر منبعی را برای این اظهارات بایدن ذکر نکرده اما براساس گفته‌های انتشارات این کتاب، «پنگوئن رندوم هاوس»، انتظار می‌رود صحبت‌های بایدن براساس مشاورانی باشد که دهه‌هاست اطراف بایدن حضور داشته‌اند.

«احساس خستگی می‌کنم»!1

نتایج نظرسنجی جدید خبرگزاری آسوشیتدپرس و پژوهشکده نورک نشان می‌دهد، ۷۷ درصد از شرکت‌کنندگان معتقدند جو بایدن ۸۰ ساله برای ریاست دور دوم «بسیار پیر» است. در این میان، ۸۹ درصد از جمهوری‌خواهان و ۶۹ درصد از دموکرات‌ها با چنین ایده‌ای موافق هستند.