اسرائیل از ترس حزب‌الله جرات اقدام علیه رهبران فلسطینی را ندارد

 بعد از گسترش عملیات‌های مقاومت در کرانه باختری و انجام 4 عملیات طی 24 ساعت که تلفات جانی سنگینی به صهیونیست‌ها وارد کرد، رسانه‌های عبری روز گذشته گزارش دادند که ارتش اسرائیل از برچیدن «مثلث پیچیده» لبنان، کرانه باختری و نوار غزه که توسط «صالح العاروری» معاون رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه ایجاد شده، ناتوان است.

اسرائیل به خاطر ترس از حزب‌الله جرات ترور رهبران فلسطینی را ندارد

«رونین منلیس» سخنگوی سابق ارتش رژیم صهیونیستی در این زمینه طی گفتگو با شبکه کان این رژیم اعلام کرد: به نظر می‌رسد که صالح العاروری حداقل در چند ماه اخیر دست برتر را داشته است. رهبران حماس در لبنان می‌نشینند و اسرائیل به دلیل ترس از جنگ با حزب‌الله جرات ندارد آنها را مستقیما هدف قرار دهد.

وی افزود: حزب‌الله از ضعف اسرائیل استفاده می‌کند و سطح تهدیدات خود را در مرزها بالا برده است. سال 2023 از نظر عملیاتی علیه ارتش و شهرک‌نشینان اسرائیلی سخت‌ترین سال از 2004 تاکنون بوده است. تشکیلات خودگردان فلسطین سیطره کامل خود بر کرانه باختری را از دست داده و همچنین تسلط ارتش اسرائیل بر این منطقه نیز از بین رفته است و این موضوعی نگران کننده می‌باشد.

تحولات کرانه باختری برای اسرائیل گران تمام می‌شود

این مسئول صهیونیست تاکید کرد: ارتش اسرائیل قبلا به طور کامل بر کرانه باختری تسلط داشت اما وضعیت طی چند ماه گذشته تغییر کرده که این امر دلایل متعددی دارد. همه این تحولات در کنار اقدامات حزب‌الله در مرزهای لبنان موجب شده شرایط پیچیده و متفاوتی از انتفاضه چاقوها و عملیات‌های فردی فلسطینیان را شاهد باشیم. این موضوع می‌تواند برای اسرائیل بسیار گران تمام شود.

شبکه کان رژیم صهیونیستی همچنین گزارش داد که صالح العاروری مسئول همه اتفاقاتی است که در کرانه باختری رخ می‌دهد. او تنهایی کار نمی‌کند اما استاد مسائل راهبردی نظامی حماس در کرانه باختری و یکی از عاملان ایجاد شاخه حماس در لبنان است.

 در ادامه این گزارش آمده است، صالح العاروری عمدا جلوی دوربین ظاهر شد تا بگوید ترسی از مرگ ندارد. او همچنین آزمایش‌های موشکی در نوار غزه از سمت ساحل به دریا را افزایش داده است. علاوه بر آن شاهد تشدید تنش و درگیری‌ها در نزدیکی دیوار «حائل» هستیم و همه این اتفاقات نمی‌تواند تصادفی باشد.

این رسانه عبری اعلام کرد، در سایه تشدید فعالیت‌های ضد اسرائیلی در کرانه باختری، سیستم امنیتی اسرائیل در حال آماده شدن برای تشدید تنش‌ها در چند عرصه بوده و قصد دارد حضور خود در کرانه باختری را افزایش دهد.

اسرائیل از ترس حزب‌الله جرات اقدام علیه رهبران فلسطینی را ندارد

نگرانی صهیونیست‌ها از گسترش مقاومت در کرانه باختری

بر اساس گزارش این رسانه صهیونیستی، این تصمیم در سایه نگرانی‌های اسرائیل بعد از عملیات‌های اخیر در کرانه باختری و هماهنگی میان مقاومت لبنان و غزه، اتخاذ شده و اسرائیل می‌خواهد فعالیت‌های خود را در کرانه باختری افزایش دهد.

روزنامه صهیونیستی معاریو نیز در گزارشی به این منظور اعلام کرد که انتظار می‌رود جنبش حماس به زودی تلاش‌های خود را برای تشدید اوضاع امنیتی کرانه باختری و نیز شهرهای اسرائیلی افزایش دهد. اطلاعات نشان می‌دهد که بعد از یک دوره آرامش نسبی، نوار غزه مجددا در حال بیدار شدن بوده و بعید نیست که به زودی شاهد شلیک موشک‌هایی از جانب نوار غزه باشیم.

این رسانه عبری افزود، تحولات اخیر در کنار تجاربی که از گذشته داریم به ما یادآوری می‌کند که وضعیت امنیتی در کرانه باختری رو به وخامت بوده و در نهایت منجر به یک عملیات بزرگ در نوار غزه خواهد شد.ارتش اسرائیل برای دوره‌ای پر از چالش‌های امنیتی و داخلی آماده می‌شود؛ زیرا تنش‌ها با حزب‌الله لبنان در حال تشدید است. همچنین نهاد امنیتی اسرائیل در برابر عواقب بحران عمیقی قرار دارد که جامعه اسرائیلی گرفتار آن شده است.