میلیاردر استرالیایی به عنوان شاهد دادگاه ترامپ بازجویی شد

 سی ان ان دیشب (۳۰ مهر) نوشت: از آنجایی که "آنتونی پرت" در زمان ریاست جمهوری ترامپ با وی رابطه نزدیک داشته و حتی او را در جریان مکالمات تلفنی خود با سران عراق و اوکراین قرار داده بود، بازپرس ویژه‌ رسیدگی پرونده اسناد محرمانه در اختیار ترامپ، از این فرد به عنوان مطلع پرونده بازجویی کرده است.

این میلیاردرد استرالیایی در جریان گفت و گو با مقام های قضایی با یادآوری یکی از گفت و گوهای خود با ترامپ گفته است: "مثلا هنوز خبر حمله به عراق منتشر نشده بود که ترامپ گفت "امروز عراق را بمباران کردم."

به گفته "آنتونی پرت" ترامپ در گفت و گو با وی به تماس تلفنی دسامبر ۲۰۱۹ با "برهم صالح" رئیس جمهوری وقت عراق اشاره کرد و گفت: رئیس جمهوری عراق به من زنگ زد و گفت "شما شهر من را ویران کردید." من هم به او گفتم: "خب، حالا می خواهی چه کار کنی؟"

طبق اظهارات پرت، ترامپ حتی گفت و گوی تلفنی معروف سپتامبر ۲۰۱۹ با رئیس جمهوری اوکراین را نیز با این میلیاردر استرالیایی در میان گذاشته بود. وی در آن تماس تلفنی به "ولودیمیر زلنسکی" فشار آورده بود تا با انجام تحقیقات علنی در مورد فساد مالی جو بایدن، به پیروزی وی در انتخابات ۲۰۲۰ کمک کند. این درحالی ست که نخستین استیضاح ترامپ نیز بر محور این تماس تلفنی شکل گرفته است.

ترامپ به پرت در مورد گفت و گو با زلنسکی گفته بود: "این (تماس تلفنی) در مقایسه با کارها و صحبت های معمول من چیزی نیست."

میلیاردر استرالیایی به عنوان شاهد دادگاه ترامپ بازجویی شد

رسانه های آمریکایی پیشتر خبر داده بودند که ترامپ در آوریل سال ۲۰۲۱ در اقامتگاه خود در ایالت فلوریدا با پرت حتی درباره زیردریایی ‌های هسته ای آمریکا نیز گفت وگو کرده و این میلیاردر استرالیایی اطلاعات به دست آمده را با دستکم ۴۵ نفر دیگر در میان گذاشته است.

ای بی سی نیوز نیز در این خصوص نوشته بود: ترامپ پس از پایان ریاست جمهوری خود، درباره اطلاعات حساس زیردریایی های هسته ای آمریکا با یکی از اعضای باشگاه گلف مارآلاگو در پالم بیچ فلوریدا صحبت کرده بود.

یک منبع آگاه به شبکه سی ان ان گفت که پرت جزء شاهدان احتمالی در محاکمه ترامپ است.