به گزارش افکارنیوز به نقل از العالم، "نیر دفوری" کارشناس مسائل نظامی کانال دو تلویزیون اسرائیل در این خصوص گفت: منابع خبری گزارش دادند اسرائیل با ارسال جنگنده هایی، سامانه جاسوسی خود در جنوب لبنان را پس از آنکه توسط عناصر حزب الله شناسایی شد، هدف قرار داد و منهدم کرد.

وی افزود: این سامانه اسرائیل را از تحرکات حزب الله در جنوب لبنان و عملکرد آن درآماده سازی نیروهای خود برای حمله مطلع می کرد.

وی خاطر نشان کرد: اسرائیل همواره از طریق عکسهای هوایی هواپیماهای جاسوسی و تحرکات مقاومت را در لبنان رصد می کند.

تلویزیون اسرائیل همچنین گزارشی از عملکرد سامانه های جاسوسی این رژیم در نوار غزه پخش کرد.

گزارشگر کانال دو تلویزیون اسرائیل در این خصوص گفت: اسرائیل با مجهز کردن بالونهای ویژه به دوربینهای جاسوسی، تکنیکهای جدیدی در زمینه جاسوسی و جمع آوری اطلاعات محرمانه بکار گرفته است. این بالونها در ارتفاع ۴۰۰ متر به پرواز درمی آید. این بالونها به دوربینهای با زوایه دید ۳۶۰ درجه مجهز است.

سرتیپ " شاحر غولبری " مسؤول سامانه بالونهای جاسوسی رژیم صهیونیستی در این خصوص در گفتگو با تلویزیون اسرائیل خاطرنشان کرد: این سامانه طی هفته گذشته نقش عمده ای در شناسایی گروه های مهاجم در غزه و آشتبارهای آنان داشته است.

گزارشگر اسرائیلی گفت: برغم عملکرد اسرائیل در رصد تحرکات مقاومت، چهار فروند موشک گراد از سوی غزه مناطقی از اسرائیل را هدف قرار داد.

گزارشگر اسرائیلی افزود: با توجه به کارآمدی بالونهای جاسوسی در جمع آوری اطلاعات محرمانه از غزه، به نظر می رسد ارتش اسرائیل در صدد بکارگیری این سامانه جدید جاسوسی در مرزهای طولانی میان اسرائیل و مصر است.

وی گفت: ارتش اسرائیل به کمک این سامانه قادر است منطقه سینا را بدون ایجاد تنش میان دولت محمد مرسی و کابینه اسرائیل، زیر نظر داشته باشد.

" حسن قبلان " نویسنده و تحلیلگر مسائل سیاسی در بررسی این گزارش در گفتگو با برنامه این هفته " العین الاسرائیلیه "(از نگاه رسانه های اسرائیل) شبکه خبری العالم تصریح کرد: صهیونیستها در زمینه جاسوسی از مقاومت لبنان، به حریم هوایی و اراضی این کشور تجاوز کرده و آشکارا قوانین بین الملل را نقض می کنند.

وی گفت: نیروهای مقاومت لبنان همواره سامانه های جاسوسی اسرائیل را شناسایی کرده و دست صهیونیستها را از جنوب لبنان قطع کرده اند.

قبلان افزود: برغم اقدامات رژیم صهیونیستی در زمینه جاسوسی علیه مواضع مقاومت در جنوب لبنان، این رژیم هنوز نتوانسته است در سامانه های اطلاعاتی حزب الله رخنه کند.

وی تاکید کرد: این رژیم تا کنون هیچ گونه اطلاعاتی در زمینه اهرمهای قدرت در مقاومت و مراجع تصمیم گیری آن بدست نیاورده است.