به گزارش افکارنیوز به نقل از العالم، گزارشگر کانال ده تلویزیون رژیم صهیونیستی همزمان با تصاویری که از مراحل مختلف رزمایش پیامبر اعظم ۷ از این کانال پخش می شد گفت: ایران در پاسخ به اقدام اروپا در تحریم نفت، رزمایش نظامی گسترده پیامبر اعظم ۷ را برپا کرد.

وی افزود: ایران در این رزمایش انواع مختلف موشکهای شهاب و فاتح ۱۱۰ و زلزال را بکار گرفت.

این گزارشگر اسراییلی گفت: حزب الله لبنان نیز صدها موشک فاتح ۱۱۰ و زلزال ساخت ایران را در اختیار دارد.

در همین حال کانال ده تلویزیون رژیم صهیونیستی بخشی از اظهارات سردار " امیر علی حاجی زاده " فرمانده نیروی هوا فضای سپاه را در این زمینه پخش کرد.

سردار حاجی زاده گفت: ما انواع موشکهای دور برد، میان برد و کوتاه برد را در این رزمایش بکارگرفتیم.

گزارشگر اسرائیلی گفت: ایرانیها از آغاز رزمایش تا کنون موشک سجیل را به نمایش نگذاشتند. کارشناسان ایرانی در صدد پیشرفت و ارتقای عملکرد این سامانه موشکی هستند.

وی افزود: هدف ایران از برگزاری این رزمایش نمایان ساختن اقتدار رزمی و نظامی سپاه پاسدران است.

گزارشگر کانال ده تلویزیون رژیم صهیونیستی همچنین گفت: همزمان با اقدام اروپا در اجرای طرح تحریم صادرات نفت ایران، صد نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بستن تنگه هرمز را خواستار شدند. آمریکاییها نیز در پی مطالبات اخیر نمایندگان مجلس ایران، جنگ افزارهای خود را در منطقه گسترش دادند.

گزارشگر اسرائیلی افزود: یک مقام عالی رتبه آمریکایی اخیرا عنوان کرد " بهتر است ایرانیها فکر بستن تنگه هرمز را رها کنند ".

تلویزیون اسرائیل در همین حال بخشی از اظهارات " رامین مهمان پرست " سخنگوی وزارت امور خارجه را در این زمینه پخش کرد که در تناقض با القائات این شبکه است.

مهمان پرست تصریح کرد: تمام اقتدار خود را برای بکارگیری شرایط مناسب در حفظ امنیت خلیج فارس و عبور و مرور انرژی بکار خواهیم گرفت.

گزارشگر اسرائیلی گفت: در بهبوهه این تهدیدات به نظر می رسد نشست جدیدی میان ایران و گروه ۵ + ۱ در استانبول در خصوص برنامه هسته ای ایران برگزار شود.

وی افزود: معلوم نیست تحریم های اقتصادی علیه ایران در زمینه توقف فعالیت هسته ای این کشور تاثیر گذار خواهد بود یا خیر؟

هفتمین رزمایش موشکی سپاه با نام رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۷ ظهر روز چهارشنبه(۱۴ تیرماه) به پایان رسید.

در این رزمایش سه روزه، ده ها فروند موشک از انواع شهاب ۱،۲، ۳، خلیج فارس، فاتح ۱۱۰، قیام، تندر و زلزال شلیک و بسیاری از آنها پایگاه نظامی شبیه سازی شده دشمنان فرامنطقه ای در کویر سمنان را به طور کامل نابود و منهدم کرد.

در این رزمایش همچنین جنگنده ها و پهپادهای سپاه پس از اصابت موشک ها به این پایگاه، نقاط دیگر آن را بمباران کردند.

در اين رزمايش از موشك هاي با برد ۲۰۰۰ كيلومتر نيز استفاده شد اما به دليل فاصله سكوها تا هدف از پيش تعيين شده، تنها از ۱۳۰۰ كيلومتر برد آنها استفاده شد.