به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، خبرگزاری پترا اردن اعلام کرد که حسین امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقایی وزارت خارجه ایران امروز دعوتنامه محمود احمدینژاد رئیس جمهوری ایران برای عبدالله دوم شاه اردن را برای حضور در اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها تسلیم نخست وزیر اردن کرد.

بنا بر این گزارش، فایز الطراونه نخست‌وزیر اردن امروز با امیرعبداللهیان دیدار و بر تمایل کشورش برای توسعه مناسبات با ایران با حفظ احترام متقابل تاکید کرد.

به گزارش پترا، نخست وزیر اردن در این دیدار اعلام کرد که سیاست اردن بر اساس حسن روابط با همه کشورها و موضعش درباره عدم دخالت در امور داخلی کشورها ثابت است و تاکید کرد که اردن اجازه نمی‌دهد کسی در امور داخلی آن نیز دخالت کند.

نخست وزیر اردن با اعلام اینکه موضع اردن در خصوص سوریه ثابت است و «امان» خواستار حل بحران از راه‌های مسالمت‌آمیز و گفت‌وگو و حمایت از طرح کوفی عنان است ابراز امیداوری کرد که نقش مثبت ایران سبب تقویت امنیت و ثبات منطقه شود.

در مقابل معاون وزیر خارجه ایران با اشاره به اینکه حوزه‌های زیادی برای همکاری وجود دارد، بر تمایل ایران از افزایش تبادلات تجاری دو طرف تاکید کرد.

قرار است اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها که ریاست آن را اکنون محمد مرسی رئیس جمهوری مصر بر عهده دارد، اوایل شهریور ماه در تهران برگزار و ریاست آن به ایران منتقل شود.