به گزارش افکارنیوز، مهر به نقل از آسوشیتدپرس نوشت: "هوگو چاز" و متحدان وی "هنریکه کاپریلس" رقیب رئیس جمهور را متهم کردند که با طرح سفر به مناطقی که در آنها تعداد طرفدارن چاوز بیشتر است قصد گسترش خشونت در کشور و به آشوب کشیدن ونزوئلا را دارد.

روز گذشته خبری در رابطه با درگیری هواداران چاوز و کاپریلس در یکی از محله های کاراکاس منتشر شده بود.

چاوز شب گذشته با اشاره به این موضوع گفت: کاپریلس تلاش می کند تا پیش از انتخابات ۷ اکتبرخشونت را در ونزوئلا افزایش دهد. آنها می خواهند کشور را ناامن کنند. من پیشتر نیز این موضوع را گفته بودم و همه باید مراقب این مسئله باشند.

چاوز که درجمع نظامیان ونزوئلا سخن می گفت در ادامه افزود: برای مثال دیروز یک رویداد اسفناک رخ داد. ما باید برنامه های موجود برای بی ثبات کردن کشور را خنثی کنیم.

علاوه بر چاوز برخی دیگر از متحدان او از جمله قضات ونزئلا اتهامات مشابهی را علیه کاپریلس مطرح کردند.

چاوز برای پیروزی در انتخابات ماه اکتیر به تبلیغات تلویزیونی روی آورده و کاپریلس راه متفاوتی را انتخاب کرده و آن سفر به شهرهای مختلف ونزوئلا و سخنرانی در جمع مردم است.
کاپریلس برای کسب بیشتررای، محل ها و شهرهایی را که طرفداران چاوز در آنها بیشتر هستند هدف قرار داده و با این کار به استقبال خطر می رود چون در مناطق فقیر نشین کاراکاس اسلحه به وفور یافت می شود و گروه های شبه نظامی طرفدرا چاوز در آن حضور چشمگیری دارند.

البته پیشتر نیز دو رقیب انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا بصورت لفظی با یکدیگر درگیر شده بودند. و در همین رابطه رویترز با پرداختن به جنگ لفظی میان دو طرف نوشته بود: از ماه فوریه یعنی زمانیکه کاپریلس توانست با پیروزی در انتخابات احزاب مخالف دولت، عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری را تصاحب کند تا کنون چاوز وی را با با نام اصلیش خطاب نکرده و همواره از واژه هایی چون " خوک " و یا " بازنده " در مورد این نامزد جوان که فرماندار یکی از ایالت های ونزئلا نیز محسوب می شود استفاده کرده است.

چاوز که هم اکنون ۵۷ سال سن دارد به مدت ۱۴ سال است که قدرت را در ونزئلا در دست دارد. اما با این وجود همچنان در میان مردم این کشور محبوب است و بویژه از سوی قشر کم درآمد ونزوئلا به خوبی حمایت می شود.

کاپریلس فرماندار ایالت میراندای ونزوئلااست که در بهمن ماه سال گذشته در انتخابات مقدماتی " ائتلاف اتحادیه دموکراتیک " توانست با غلبه بر دیگر رقیبان خود به عنوان رقیب اصلی چاوز در انتخابات ریاست جمهوری ماه اکتبر مطرح شود اما حامیان چاوز صحت و درستی انتخابات بهمن ماه را زیر سوال برده اند.

انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا در تاریخ ۷ اکتبر برگزار می شود و کاپریلس با ۳۹ سال سن رقیب جدی چاوز محسوب می شود.