افشای آمار تلفات نظامیان صهیونیست به دست نیروهای خودی

 سازمان پخش کل رژیم صهیونیستی (کان ۱۱)  اعلام کرد، هشت تن از سربازان ارتش این رژیم در نوار غزه در تبادل آتش نیروهای خودی طی یک هفته کشته شده‌اند که از میان آنها پنج سرباز در نتیجه تیراندازی مستقیم به سربازان خودی و سه سرباز دیگر نیز در نتیجه انفجار مین و تیراندازی سهوی کشته شدند.

کان ۱۱ همچنین گزارش داد، براساس گزارش ارتش رژیم صهیونیستی در همان هفته، ده‌ها سرباز نیز در حوادث عملیاتی زخمی شدند و ارتش این رژیم از آتش‌بس کنونی برای استقرار مجدد نیروها در نوار غزه و همچنین با هدف درس گرفتن و دادن دستورالعمل‌های مربوط به ایمنی سربازان به منظور نمانعت از تکرار چنین حوادثی تا حد امکان استفاده می‌کند.

در نشستی که اخیراً توسط فرمانده منطقه جنوبی ارتش رژیم اشغالگر برای ارزیابی وضعیت از سرگیری جنگ رژیم اشغالگر علیه غزه برگزار شد، این موضوع به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفت و دستورالعمل‌هایی برای عبرت‌گیری صادر گردید. در این نشست فرماندهان تیپ‌های شرکت‌کننده در عملیات زمینی در آن شرکت داشتند.

در گزارش ارتش رژیم صهیونیستی آمده‌است: «تردیدی وجود ندارد که نبرد در یک منطقه شلوغ چالشی جدی برای استفاده از آتش ایجاد می‌کند. ارتش اسرائیل سربازان خود را هنگام تیراندازی به موقعیت‌های جدی می‌برد تا بتوانیم حرفه‌ای‌ترین در دریا، در هوا و روی زمین باشیم.»

گزارش دیگری در این خصوص توسط سایت «وای‌نت» منتشر شده که به این موضوع اشاره دارد که هزاران سرباز در همان زمان در مناطق بسیار شلوغ و پر خطر نوار غزه در شب حضور دارند که تشخیص خودی و ناخودی را سخت می‌کند.

داده‌های یکی از تیم‌های نظامی شرکت‌کننده در عملیات زمینی حاکی از آن است که بخشی از تلفات تبادل آتش خودی بین نیروهای زرهی و نیروهای پیاده رخ می‌دهد؛ بنابراین، نیروهای پیاده اکنون موظفند در هنگام پیشروی نیروها، به‌ویژه هنگام ورود به ساختمان‌ها، موقعیت خود را گزارش دهند.

افشای آمار تلفات نظامیان صهیونیست به دست نیروهای خودی

وای‌نت همچنین گزارش داد، طی عملیات زمینی حوادثی رخ داد که در آن مهماتی از هوا مانند منورها روی خودروهای زرهی سقوط کردند و به دلیل اینکه سربازان در داخل یک تانک بودند، تلفات جانی نداشتند، اما ترس‌هایی بزرگ بابت این وجود دارد که موشکی که از هوا با هدف کمک به سربازان زمینی پرتاب می‌شود، در هدف خود اشتباه کند.

روزنامه عبری زبان هاآرتص به نقل از ارتش رژیم صهیونیستی روز دوشنبه نوشت، حدود ۱۰۰۰ سرباز اسرائیلی در جریان عملیات طوفان الاقصی زخمی شده‌اند.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که وضعیت ۲۰۲ تن از سربازان ارتش این رژیم وخیم است.

پیشتر ارتش رژیم صهیونیستی به کشته شدن بیش از ۳۸۵ نفر از نظامیان صهیونیست اذعان کرده بود.