تراژدی اهالی غزه در چادرهای سرد و بدون نور در «رفح»

 بسیاری از خانواده‌های غزه پس از حملات اسرائیل اینک در « رفح » در مرز با مصر در چادرهای سرد زندگی می‌کنند و امکانات بهداشتی بسیار ضعیفی در این منطقه وجود دارد.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «تی‌آر‌تی» ذخایر چوب که از ساختمان‌های ویران شده جمع‌آوری شده بود، مدت‌ها پیشر تمام شده و مردم بی‌بضاعت اکنون با اتش زدن  تکه‌های پارچه یا پلاستیک خود را گرم می‌کنند.

«معروف» از اهالی غزه گفت:«هیچ امنیتی وجود ندارد. ما می‌ترسیم، بچه‌های من می‌ترسند.»

تقریبا تمام ۲.۳ میلیون نفر اهالی غزه خانه‌های خود را به دلیل بمباران و حمله زمینی ارتش اسرائیل از دست داده‌اند.

وزارت بهداشت غزه، در بیانیه‌ای اعلام کرد که شمار شهدای فلسطینی در پی حملات ارتش اسرائیل افزایش یافته است.

در این بیانیه آمده است شمار شهدای فلسطینی به ۲۲۱۸۵ نفر رسیده و تعداد مجروحان به ۵۷۰۳۵ نفر افزایش یافته است.

این بیانیه در حالی صادر شده است که  یک مقام رسمی فلسطینی، امروز، خبر داد ۴۱۵۶ دانش‌آموز فلسطینی بعد از آغاز حملات رژیم اسرائیل در تاریخ هفتم ماه اکتبر(پانزدهم مهرماه) در نوار غزه و کرانه باختری به شهادت رسیده‌اند و ۷۸۱۸ دانش‌آموز دیگر به دنبال این حملات مجروح شده‌اند.

بر اساس این گزارش، جمعیت این منطقه کوچک ساحلی اکنون در پناهگاه‌های عمومی در مدارس سازمان ملل متحد یا در اردوگاه‌های موقت شلوغ در اطراف خیابان‌های رفح، نزدیک مرز جنوبی با مصر زندگی می‌کنند.

تراژدی اهالی غزه در چادرهای سرد و بدون نور در «رفح»

زندگی در شب و بدون برق در این منطقه شبح وار است. برق غزه در اوایل جنگ پس از قطع سوخت ژنراتورها توسط اسرائیل قطع شد. فقط انرژی خورشیدی باقی مانده است. گاهی اوقات یک چادراز داخل با یک چراغ قوه روشن می‌شود.

مادر خانواده معروف با ۶ فرزند گفت: «زندگی در رفح یک فاجعه است.چه کنیم؟ پناهگاهی وجود ندارد. زندگی و شرایط سخت است، برای ما و همه. همه مردم رنج می‌برند، حمام نیست، نه آب، نه گرما، نه ایمنی. ما با ترس می‌خوابیم.»