سرویس بین الملل افکارنیوز

- المپیک لندن در راه است و امنیت این مسابقات به مهمترین بحثدر بین مسئولان این کشور تبدیل شده است.

به گزارش افکارنیوز به نقل از روزنامه دیلی تلگراف؛ فدراسیون پلیس وست میدلند، گفته است که افسران پلیس لندن برای حفظ امنیت این رقابت ها خیلی آماده نیستند.

به گفته یکی از مسئولان بلند پایه پلیس لندن " ما باید افسران خود را قبل از ورود ورزشکاران آماده کنیم، اما معلوم نیست آنها کجا هستند ".

پلیس و وزارت کشور انگلیس با صرف میلیاردها پوند در فکر برقراری امنیت این کشور هستند، اما ظاهرا امنیت شکننده لندن خیلی نمی تواند به برگزاری بهتر بازی ها کمک کند.

این روزنامه تاکید کرده است که مسئولان ارشد بریتانیا باید به فکر راه حل های جامع تر باشند تا این بازی ها به خوبی و در امنیت کامل برگزار شود.

سازمان دهندگان بازی های المپیک لندن و دولت بریتانیا با این خطر روبرو شده اند که مردم و افکار عمومی به علت تدابیر شدید امنیتی یاد و خاطره خوبی از المپیک به ذهن خود نسپارند.

تنها چند روز مانده به آغاز بازی ها بحثاکثر مردم شهر لندن نه خود بازی ها که چهره امنیتی این شهر است. اکثر مردم دراین باره که لندن تبدیل به شهری کاملا امنیتی شده است حرف می زنند.

یکی از افسران لندن گفت: " باید در بازی های المپیک نهایت امنیت برقرار شود؛ این امنیت باید هم از زمین باشد و هم از هوا؛ اولین وظیفه دولت هم حفظ امنیت ملی است ".

در بعضی از نقاط لندن تظاهراتی در مخالفت با جو شدید امنیتی لندن برگزار شده است؛ معترضان به استقرار موشکهای گوناگون در جنوب لندن اعتراض دارند.

با این حال، همزمان با اتخاذ تدابیر شدید امنیتی قبل از شروع رسمی بازی ها، پرونده حقوق بشر انگلستان نیز مورد بازخواست قرار گرفته است.

منتقدان معتقدند که نیروهای امنیتی این شهر و دولت محافظه کار انگلستان با این گونه رفتارها حقوق بشر را نقض کرده است.