به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، شیعیان ترکیه در اعتراض به زخمى کردن و ربودن آیت الله "شیخ نمر باقر النمر" توسط نیروهای امنیتى عربستان سعودى در استانبول تظاهرات کردند.


پس از برگزاری نماز جمعه هزاران نفر در خیابانهای شهر استانبول علیه دولت سعودی و وهابیون شعار دادند. شیعیان ترکیه در این تظاهرات با حمل پلاکارد و دست نوشته های مختلف شعارهایی همچون، شاه عبد الله نوکر صهیونستها، آل سعود قاتل است، شیعه و سنى برادرند، مرگ بر اسراﺌیل، مرگ بر آمریکا را فریاد زدند.


شیخ صلاح الدین اوزگوندوز رهبر شیعیان ترکیه در نماز جمعه در جمع هزاران نفر از مردم گفت: وهابیت بزرگترین خطر است و ربودن شیخ نمر بزرگترین خیانت است.


معترضین شعار می دادند؛ کسانى که این بى اخلاقى را به بار آورده اند، باید به داده گاه کشیده شوند. زیرا بین مسلمانها تخم نفاق کاشته اند.


در این تظاهرات حمید طوران رﺌیس انجمن جهانى علماى ترکیه به خبرنگاران گفت: نیروى امنیتى عربستان سعودى، شیخ نمر را اول زخمى کردند و سپس به جاى نامعلومی منتقل کرد.

حمید طوران تاکید کرد: وهابیون دشمن اسلام و دین هستند و مسلمانان آنها را کافر می دانند. نیروى عربستان سعودى دو نفر از جوانان شیعه را به شهادت رساندند؛ اما مطمئنم که وهابیون در خون شهدا خفه می شوند.


بر اساس این گزارش معترضین به سیاست های خصمانه آل سعود علیه شیعیان همچنین پس از تظاهرات عکس هاى ملک عبد الله پادشاه عربستان را سوزاندند.