به گزارش افکارنیوز، ايسنا به نقل از روزنامه ديلي ميل، ماه پيش يك قاضي در كلن آلمان، با اعلام ممنوعيت اين عمل، خشم گروههاي مذهبي را برانگيخت، قاضي آلماني اين عمل را "آسيب نامشروع جسمي" به بدن كودكان خوانده بود.

این ممنوعیت باعثشد تا اتحاد کم نظیری بین گروه‌های مسلمان، مسیحیت و یهود شکل بگیرد چرا که آن‌ها این اقدام را تهدیدی بزرگ برای آزادی مذاهب می‌دانند.

حالا دولت آلمان قول داده تا بررسی ممنوعیت اعمال شده از سوی دادگاه کلن را به عنوان یک فوریت در دستور کار قرار دهد.

خاخام‌های کشورهای اروپایی طی چند روز اخیر در برلین تجمع کرده‌اند تا در برابر این حکم که " اهانتی آشکار به آزادی مذهب " به شمار می‌رود، لابی کنند. آن‌ها در این امر حمایت بی‌سابقه‌ رهبران مسلمان و مسیحی و همچنین حمایت بسیاری از سیاست‌مداران آلمان را دارند.

سخنگوی صدراعظم آلمان گفت: هر کسی می‌داند که ما خواهان آزادی مذهب مسلمانان و یهودیان و زندگی آنها به صورت مسالمت آمیز در کنار یکدیگر هستیم.

وی افزود که مقامات در کاخ صدراعظم آلمان نیز در تلاش هستند تا این مشکل را حل کنند.

استفن سیبرت گفت: ما می‌دانیم که اتخاذ فوری یک تصمیم به شدت لازم است و نمی‌توان آن را به تعویق انداخت. آزادی انجام شرائع دینی یک حق قانونی بسیار مهم برای ماست.

آلمان یکی از هم پیمانان نزدیک اسرائیل است و به کمیته امور یهودیان پارلمان قول داده تا از حقوق جامعه در حال رشد یهودیان آلمان دفاع کند.

حکم صادر شده از سوی دادگاه منطقه‌ای کلن شامل این شهر و نواحی اطراف آن با جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون نفر می‌باشد. کلن میزبان ۱۲ هزار مسلمان است که طرحشان برای ساخت یک مسجد مرکزی جامع موجب افزایش اقدامات ضد مهاجران خارجی شده است.

انجمن پزشکی آلمان نیز با ممنوعیت اعلام شده مخالفت کرده چرا که معتقد است این امر منجر به انجام عمل ختنه‌های مخفیانه شده و به موجب آن کودکان بر اثر شرایط بد بهداشتی به هنگام عمل، با خطر عفونت بیشتری مواجه می‌شوند.

بالغ بر ۱۲۰ هزار يهودي و ۴ ميليون مسلمان در كشور آلمان زندگي ميكنند.