افزایش بی‌سابقه تبعیض‌ علیه مسلمانان آمریکا در سال ۲۰۲۳

 شورای روابط اسلامی-آمریکایی به عنوان بزرگ‌ترین سازمان آزادی‌های مدنی مسلمانان در ایالات متحده با انتشار گزارشی نوشت، ۸۰۶۱ شکایت درخصوص تبعیض و نفرت علیه مسلمانان دریافت کرده و این حجم از شکایات از رکورد قبلی ۶۷۲۰ مورد در سال ۲۰۲۱ پیشی گرفته است.

در این گزارش آمده است که شورای روابط اسلامی-آمریکایی (CAIR) بیشترین شکایت را در سه ماه پایانی سال دریافت کرد و ۴۴ درصد از آمار کل سال را به خود اختصاص داد. این گزارش چنین افزایش چشمگیری را به پیامدهای جنگ رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین مرتبط می‌داند.

در حالی که جنگ غزه وارد صد و هفتاد و نهمین روز خود شده، منابع فلسطینی گزارش دادند خودروهای نیروهای رژیم صهیونیستی به طور کامل از اطراف بیمارستان الشفا در غرب شهر غزه به سمت جنوب غرب این شهر عقب‌نشینی کردند.

شورای روابط اسلامی-آمریکایی خاطر نشان کرد، در طول سه ماه گذشته در 2024 که بیشترین تعداد شکایات یعنی ۳۵۷۸ مورد را دریافت کرده، عمده موارد مرتبط با تبعیض شغلی بوده و هم‌چنین جنایات و مسائل مربوط به نفرت و تبعیض در حوزه آموزش در اولویت بعدی قرار گرفته است.

در قسمتی از این گزارش آمده است: «کارفرمایان، دانشگاه‌ها و مدارس بازیگران اصلی بودند که سخنرانی افرادی را که به دنبال مخالفت با نسل‌کشی اسرائیل در غزه و خواستار توجه به حقوق بشر فلسطینیان به‌ویژه مسلمانان بودند، سرکوب کردند.»

افزایش بی‌سابقه تبعیض‌ علیه مسلمانان آمریکا در سال ۲۰۲۳

گزارش شورای روابط اسلامی-آمریکایی به مدارس گوناگونی اشاره می‌کند که مانع حضور دانش‌آموزان وابسته به فلسطین شدند و هم‌چنین کارفرمایانی هستند که از استخدام افراد حامی فلسطین جلوگیری کرده‌اند.

این گزارش به حوادثی که علیه مسلمانان در سراسر ایالات متحده در سال گذشته میلادی رخ داده، اشاره و برخی از آنها را مانند قتل یک کودک ۶ ساله فلسطینی-آمریکایی در ایلینوی برجسته کرد. هم‌چنین حادثه دیگری اتفاق افتاد که براساس آن معلم مدرسه‎ای در ایالت جورجیا آمریکا به دلیل اعتراض یک دانش‌آموز مسلمان به وجود پرچم رژیم صهیونیستی در کلاس درس، او را تهدید به سر بریدن کرد.