واکنش چین به حمله نظامی ایران به رژیم صهیونیستی

 یک سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز یکشنبه در واکنش به حمله نظامی ایران به رژیم صهیونیستی گفت که چین عمیقا نگران تشدید تنش‌ها در خاورمیانه است.

این سخنگو در پاسخ به سوالی درباره حملات ایران گفت: چین از طرف‌های مربوطه می‌خواهد برای جلوگیری از تشدید بیشتر تنش‌ها، آرامش خود را حفظ کنند و خویشتنداری نشان دهند.

وی افزود: چین از جامعه بین‌المللی به‌ویژه کشورهای با نفوذ می‌خواهد که نقش سازنده‌ای در حفظ صلح و ثبات منطقه ایفا کنند.

حملات گسترده موشکی و پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه اهدافی در مناطق مختلف سرزمین‌های اشغالی نیمه شب گذشته صورت گرفت.

واکنش چین به حمله نظامی ایران به رژیم صهیونیستی

این عملیات با نام «وعده صادق» پاسخی به حمله جنگنده‌های ارتش اسرائیل به ساختمان کنسولگری کشورمان در دمشق بود که طی آن سردار محمدرضا زاهدی فرمانده مستشاران ایرانی در سوریه و لبنان به همراه 6 نفر از همرزمانش به شهادت رسیدند.

در این عملیات، انبوهی از پهپادها و موشک‌های کروز در موج اول به سمت سرزمین‌های اشغالی پرتاب شده و در موج های بعدی، تعداد زیادی از موشک‌های بالستیک دوربرد ایرانی به سمت اهداف شلیک شدند.

تصاویر اصابت پی در پی و دقیق موشک‌های بالستیک به اهداف خود و اذعان رسانه‌های اسرائیلی به انهدام پایگاه هوایی این رژیم در صحرای نقب بیانگر توانمندی تجهیزاتی و تاکتیکی ایران و ناتوانی سامانه‌های پدافندی ارتش رژیم صهیونیستی در مقابله با آنان است.