اثبات استفاده اسرائیل از هوش مصنوعی برای کشتار غیرنظامیان

  بعد از افشای گزارش‌های متعدد درباره استفاده مخرب رژیم اشغالگر از هوش مصنوعی برای کشتار غیرنظامیان در نوار غزه ، کارشناسان حقوق بشری سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کردند که آمار بالای شهدا و گستردگی ویرانی تاسیسات غیرنظامی در نوار غزه به دلیل استفاده اسرائیل از سیستم‌های هوش مصنوعی در این جنگ است که از 7 اکتبر 2023 تاکنون ادامه دارد.

این کارشناسان در گزارشی مشترک تاکید کردند که اطلاعات زیادی درباره استفاده ارتش اسرائیل از سیستم‌های هوش مصنوعی در کشتار غیرنظامیان و تخریب زیرساخت‌های غیرنظامی و خانه‌ها در نوار غزه وجود دارد. بعد از گذشت بیش از 6 ماه از تجاوزات اسرائیل به غزه، بیشترین تعداد خانه و زیرساخت‌های غیرنظامی در غزه در مقایسه با دیگر جنگ‌ها ویران شده است.

بر اساس این گزارش، تخریب سیستماتیک و گسترده خانه‌ها و مراکز خدماتی و زیرساخت‌های غیرنظامی غزه، جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی است که «فرانچسکا آلبانیز» گزارشگر سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین، همه آنها را مستند کرده و به شورای حقوق بشر ارجاع داد. بر این اساس تنها در 6 هفته اول تجاوزات اسرائیل به غزه حدود 15 هزار فلسطینی یعنی تقریبا نیمی از کل شهدای غزه تاکنون، قتل عام شدند. اطلاعات نشان می‌دهد که اسرائیل در این بازه به شکل گسترده‌ای از سیستم‌های هوش مصنوعی برای شناسایی اهداف غیرنظامی استفاده کرده است.

کارشناسان سازمان ملل همچنین درباره احتمال استفاده ارتش صهیونیستی از هوش مصنوعی برای هدف قرار دادن خانواده‌های فعالان حقوق بشری و امدادی و ... در غزه به صورت شبانه ابراز نگرانی و تاکید کردند که به ویژه در هفته‌های ابتدایی جنگ، اسرائیل بسیاری از ساختمان‌های غیرنظامی را با هدف وارد کردن تلفات زیاد انسانی و تحریک غیرنظامیان برای تحت فشار قرار دادن حماس بمباران کرد.

در این گزارش آمده است که بین 60 تا 70 درصد کل خانه‌های غزه و 85 درصد خانه‌های شمال غزه به طور کامل ویران شده یا آسیب دیده است.

این درحالی است که اخیراً یک رسانه آمریکایی در گزارشی پرده از همکاری شرکت‌های اطلاعاتی آمریکا با ارتش اشغالگر در هدف قرار دادن غیرنظامیان فلسطینی برداشت و اعلام کرد که یک شرکت آمریکایی به‌نام "Palantir Technologies" خدمات بی‌شماری در اختیار یگان سایبری ارتش صهیونیستی برای کشتار مردم فلسطین قرار می‌دهد.

اثبات استفاده اسرائیل از هوش مصنوعی برای کشتار غیرنظامیان

طبق این گزارش، پلت‌فرم هوش مصنوعی که از مجموعه‌ای از اطلاعات محرمانه برای هدف قرار دادن غیرنظامیان فلسطینی استفاده می‌کند، بخشی از برنامه‌ای است که توسط شرکت مذکور آمریکایی به وزارت جنگ اسرائیل فروخته شده است. اطلاعات مورد نیاز دستگاه‌های هوش مصنوعی این شرکت، حاوی گزارش‌های اطلاعاتی درباره فلسطینی‌ها در اراضی اشغالی است و آژانس اطلاعات ملی آمریکا برای دهه‌ها منبع اصلی و بسیار محرمانه این اطلاعات برای اسرائیل بوده است.

پیش از این وب‌سایت مجله «972+» تحقیقی را منتشر کرده بود که بر اساس آن، ارتش اسرائیل از هوش مصنوعی برای افزایش بانک اهداف غیرنظامی خود در غزه استفاده می‌کند که تلفات میان غیرنظامیان را افزایش می‌دهد و این اهداف شامل منازل مسکونی و زیرساخت‌ها و ساختمان‌های دولتی غزه می‌شود، درواقع هدف از این کار آسیب زدن به جامعه مدنی غزه است و اسرائیل می‌خواهد با افزایش هرچه بیشتر تلفات غیرنظامیان، مردم غزه را وادار به تحت فشار قرار دادن حماس کند.

بر اساس این گزارش، ارتش اسرائیل با استفاده از هوش مصنوعی حتی در فاصله کمی قبل از حمله می‌تواند اطمینان حاصل کند که چه‌تعداد غیرنظامی قرار است در این حمله کشته شوند. یکی از افسران اطلاعاتی سابق ارتش صهیونیستی اذعان می‌کند که استفاده از سیستم هوش مصنوعی کار یک «کارخانه ترور جمعی» را برای ارتش اسرائیل انجام می‌دهد و این ارتش را قادر می‌سازد تا حملات گسترده‌ای به اهداف غیرنظامی از جمله منازل مسکونی انجام دهد.