ضربه سنگین طوفان الاقصی به اقتصاد رژیم صهیونیستی

 شبکه صهیونیستی کان به نقل از یک منبع برجسته در وزارت دارایی رژیم صهیونیستی گزارش داد که اگر جنگ در نوار غزه ادامه پیدا کند کابینه این رژیم چاره‌ای جز افزایش مالیات‌ها نخواهد داشت.

این منبع اضافه کرد که وزارت دارایی رژیم صهیونیستی در آینده نزدیک برای پوشش دادن هزینه‌های جنگ علیه نوار غزه مالیات‌ها را افزایش می‌دهد.

شبکه صهیونیستی کان همچنین به تشدید موج لغو پروازها به اراضی اشغالی اشاره کرد و گزارش داد: شرکت‌های هواپیمایی از توقف پروازهای خود خبر داده اند و بخشی از آنها اعلام کرده اند که طی ماه‌های آتی به فرودگاه بن گوریون بازنخواهند گشت.

پیش از این برای سومین بار از زمان آغاز جنگ غزه، مؤسسات اعتباری اقدام به کاهش رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی کردند. این بار مؤسسه اعتبارسنجی بین‌المللی «استاندارد اند پورز» در گزارشی رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی را کاهش داد.

در گزارش این مؤسسه آمریکایی دلیل این کاهش رتبه «خطرات فزاینده همراه با چشم‌انداز منفی» ذکر شده است. در این گزارش همچنین آمده است: انتظار می‌رود که کسری بودجه در تل آویو به دلیل خطرات ژئوپلیتیکی به ۸ درصد تولید ناخالص داخلی افزایش یابد.

ضربه سنگین طوفان الاقصی به اقتصاد رژیم صهیونیستی

مؤسسات رتبه‌بندی اعتباری مودیز و فیچ نیز تاکنون از زمان آغاز جنگ غزه ۲ بار رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی را کاهش داده‌اند.

پیشتر نیز رسانه‌های عبری‌زبان گزارش دادند که کابینه رژیم صهیونیستی از ابتدای عملیات طوفان الاقصی تاکنون مجبور به فروش سه میلیارد دلار اوراق خزانه شده است که یک رکورد محسوب می‌شود.