تمسخر شکست ارتش رژیم اسرائیل در رسانه‌های صهیونیستی

 اعتراضات به شکست رژیم صهیونیستی در رسیدن به اهداف خود در جنگ علیه غزه، به خیابان ها محدود نشده و به رسانه های این رژیم کشیده شده است.

در روزهای اخیر و پس از عملیات «وعده صادق» ایران علیه رژیم اسرائیل که به استعفای «آهارون هالیوا» رئیس بخش اطلاعات نظامی این رژیم منجر شد، رسانه های این رژیم نیز برای بیان واقعیت جسارت بیشتری پیدا کرده اند.

کانال ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی با انتقاد از فرماندهی ستاد مشترک ارتش این رژیم، درباره باز شدن جبهه جدیدی از جنگ در شمال لبنان هشدار داد و گفت که ناتوانی این فرماندهی (در جنگ غزه) ثابت شده و چگونه می تواند در شمال نیز (با حزب الله لبنان) بجنگد.

کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز، اظهارات ۶ ماه گذشته مقامات این رژیم درباره نزدیک بودن پیروزی را به سخره گرفت و هدف «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل از تداوم جنگ را حفظ قدرت ارزیابی کرد.

این رسانه صهیونیستی با اشاره به هدف قرار گرفتن جنوب سرزمین های اشغالی توسط مقاومت فلسطین در روز سه شنبه نوشت: آیا غیر از این انتظار داشتید؟ آیا فکر می کردید حماس به نوار غزه بر نمی گردد و دیگر از شمال غزه، راکت به سوی شما شلیک نخواهد شد؟

در همین حال، رئیس حزب کارگر رژیم صهیونیستی نیز امروز اعلام کرد: بعد از ۲۰۰ روز جنگ (علیه غزه)، اوضاع بدتر شده و حتی ژنرال یهودا فوکس (فرمانده شاخه میانی ارتش رژیم صهیونیستی) نیز قصد استعفا دارد.

«میراو میکائیلی» از کابینه نتانیاهو به خاطر مسئولیت پذیر نبودن و دفاع نکردن از ژنرال های ارتش انتقاد و اضافه کرد: ژنرال فاکس نه تنها تحت فشار شهرک نشینان، بلکه تحت فشار رهبری سیاسی است.

این مقام صهیونیست، انتقاد رسانه های حامی نتانیاهو از متن استعفانامه ژنرال هالیوا را یادآور شد و هدف از این اقدامات را، از بین بردن اعتبار فرماندهان ارتش و در راستای حفظ قدرت کابینه حاکم اعلام کرد.

تمسخر شکست ارتش رژیم اسرائیل در رسانه‌های صهیونیستی

میکائیلی، ادامه حضور ائتلاف حاکم به رهبری نتانیاهو در قدرت را موجب در خطر قرار گرفتن موجودیت(جعلی) رژیم اشغالگر دانست و گفت: نتانیاهو و متحدانش نمی توانند این جنگ را به نتیجه برسانند و بعد از گذشت ۲۰۰ روز، هیچ نشانه ای از فروپاشی حماس دیده نمی شود.

وی ادامه داد: وقت تجدیدنظر است و باید جنگ (علیه غزه) برای زمینه سازی آزادی اسرا پایان یابد.

جنگ علیه غزه به مهمترین عامل تشدید تنش بین سران رژیم اشغالگر تبدیل شده و در حالی که نتانیاهو و متحدانش خواهان تداوم جنگ هستند، مخالفان آنها بر آتش بس برای آزادی اسرای صهیونیست تاکید دارند.

بسیاری از کارشناسان، هدف نتانیاهو از اصرار بر تداوم جنگ را، حفظ حیات سیاسی و فرار از تعقیب قضائی می دانند.