دور تازه شکست‌های اسرائیل در غزه

در حالی که ارتش رژیم صهیونیستی همچنان در حال خارج کردن نیروهای خود از مناطق مختلف نوار غزه بعد از متحمل شدن شکست سنگین در محورهای متعدد است، چند روز قبل تیپ مشهور و زبده «ناحال» ارتش رژیم اشغالگر مجبور به عقب نشینی از نوار غزه بعد از تحمل خسارت‌ها و تلفات سنگین شد.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی در این زمینه اعلام کرد که تیپ ناحال ارتش اسرائیل بعد از شش ماه جنگ از نوار غزه خارج شد.

خارج کردن تیپ ناحال ارتش صهیونیستی از غزه دو هفته بعد از اقدام «هرتزی هالیوی» رئیس ستاد ارتش رژیم اشغالگر در برکناری فرمانده تیپ وابسته به فرماندهی جنوبی این ارتش انجام شده است. این تیپ زبده ارتش رژیم اشغالگر که در شش ماه گذشته تلفات سنگینی متحمل شده بود نهایتا مجبور شد با خفت و شکست از این منطقه خارج شود.

در این راستا «هانی الدالی» کارشناس مسائل مقاومت فلسطین در گفتگو با شبکه المیادین درباره تحولات میدانی جنگ غزه و تحرکاتی که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای نجات خود از این باتلاق انجام می‌دهند گفت که رژیم اشغالگر اسرائیل و دولت آمریکا با تهدید به حمله علیه رفح نمی‌توانند موضع مقاومت فلسطین در مذاکرات که شامل آتش بس دائمی، خروج کامل نیروهای اشغالگر از نوار غزه و بازگشت آوارگان به مناطق خود می‌شود را تغییر دهند.

الدالی اظهار داشت که اشغالگران از تهدید حمله به رفح به عنوان کارت فشاری علیه مقاومت فلسطین استفاده می‌کنند تا آن را مجبور به عقب نشینی از مواضع خود در مذاکرات کنند، اما این تهدیدات تنها موجب افزایش استواری و پافشاری مقاومت بر موضع و اصول خود در مذاکرات آتش بس می‌شود.

دور تازه شکست‌های اسرائیل در غزه

سرنوشت رژیم اشغالگر در رفح چیزی جز شکست نخواهد بود

این کارشناس امور فلسطین تصریح کرد که سرنوشت رژیم اشغالگر در رفح چیزی جز شکست نخواهد بود؛ زیرا مقاومت یک طرح دفاعی هماهنگ و یکپارچه برای مقابله با تجاوز صهیونیست‌ها به رفح آماده کرده و همچنین از تجربیات خود در شمال و جنوب نوار غزه در جنگ با دشمن صهیونیستی استفاده می‌کند و امکانات و تجهیزات لازم به این منظور را نیز دارد.

وی در ادامه به عقب نشینی تیپ زبده ناحال ارتش رژیم صهیونیستی از نوار غزه اشاره و اعلام کرد که نیروهای اشغالگر اسرائیلی که در محور «نتساریم» مستقر بودند مورد هدف عملیات‌های سنگین رزمندگان مقاومت فلسطین قرار گرفتند و بعد از عملیات‌های مستمر مقاومت در این محور، ارتش اشغالگر مجبور شد تیپ ناحال را از مرکز و شمال نوار غزه بیرون بکشد. امروز هدف میدانی رزمندگان مقاومت فلسطین تمرکز بر خط مرکزی درگیری با دشمن یعنی محور نتساریم است.

هانی الدالی تاکید کرد که این عقب نشینی ارتش اشغالگر دلیلی آشکار بر خسارات هنگفتی است که در محورهای درگیری در داخل نوار غزه متحمل شده است.

وی افزود که رژیم اشغالگر بر ماندن در خط درگیری در مرکز نوار غزه پافشاری می‌کند اما مقاومت به عملیات‌های مستمر و گسترده خود جهت عقب راندن نیروهای دشمن ادامه می‌دهد و این یکی از اصول اساسی نبرد میدانی رزمندگان مقاومت فلسطین در مرحله کنونی است.

همچنین رزمندگان مقاومت فلسطین به طور مداوم شهرک «ریعیم» را در اطراف غزه مورد هدف قرار می دهند؛ چرا که تیپ غزه ارتش رژیم صهیونیستی در این شهرک مستقر شده و این تیپ مسئول مدیریت همه عملیات های نظامی و اطلاعاتی ارتش اسرائیل در نوار غزه است. ادامه موشکباران این شهرک توسط مقاومت فلسطین بعد از گذشت نزدیک به هفت ماه از آغاز نبرد طوفان الاقصی پیامی آشکار برای تیپ غزه ارتش رژیم صهیونیستی است تا شکست این تیپ را به آن یادآوری کند.

این کارشناس عرب زبان در ادامه به درگیری‌ها میان حزب الله و ارتش رژیم صهیونیستی در مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی اشاره و اعلام کرد که حملات وحشیانه و جنون آمیز رژیم اشغالگر به شهرها و روستاهای جنوبی لبنان نشان می‌دهد که مقاومت اسلامی لبنان تا چه اندازه موفق شده ضربات دردناکی به رژیم اشغالگر وارد کند و صهیونیست‌ها می خواهند انتقام این ضربات دردناک را از غیرنظامیان بگیرند.

وی تصریح کرد که مقاومت در عملیات‌های خود به دنبال وارد کردن بیشترین خسارت جانی و مالی ممکن به ارتش دشمن بوده و عملیات‌های مقاومت وارد یک مرحله کاملا پیشرفته شده است.