افزایش تنش میان عربستان و امارات

 استان حضرموت در شرق یمن که سرشار از نفت است، امروز دوشنبه شاهد تشدید تنش امارات علیه عربستان سعودی بود.

براساس گزارش وای ان پی، فعالان در شبکه‌های اجتماعی کلیپ‌های ویدیویی از لحظه حذف تصاویر سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی و پسرش منتشر کردند. این کلیپ‌ها تصاویر پادشاه عربستان و ولیعهدش را نشان می‌دهد که در حال سرنگونی و جایگزینی عکس‌های آنها با عکس‌های محمد بن زاید، رئیس امارات است.

عملیات حذف در شهر المکلا انجام شد که هنوز تحت اشغال امارات است و توسط عناصر وفادار به آن اداره می‌شود.کمپین پاره کردن تصاویر پادشاه عربستان به عنوان بخشی از کارزار تشدید تنش اماراتی در استان نفتی در روز‌های اخیر تشدید شده است.

افزایش تنش میان عربستان و امارات

فرج البحسنی، عنصر اماراتی که به تازگی از ابوظبی بازگشته است از شرکت در نشستی که در پایتخت عربستان برگزار می‌شود، امتناع کرد. تنش میان امارات و عربستان بر سر جزایر الیاسات یمن است که همچنان ادامه دارد و این روزها بیشتر نیز شده است. اختلاف عربستان و امارات در جنگ یمن موضوعی بود که در میانه این جنگ ویرانگر خود را به وضوح نشان داد و تا حد جدا شدن ابوظبی از ائتلاف سعودی ضد یمن نیز رسید. درحالی که امارات مهمترین هم‌پیمان ریاض در این تجاوز نظامی بودو خروج تدریجی امارات از ائتلاف عربستان مقدمه‌ای برای فروپاشی این ائتلاف بود.