خط و نشان پلیس آمریکا برای دانشجویان حامی فلسطین

 بیش از ۱۳۰۰ معترض دانشجوی حامی فلسطین طی دو هفته گذشته در دانشگاه‌های سراسر ایالات متحده از جمله «دانشگاه تگزاس» در آستین، «دانشگاه چاپل هیل» کارولینای شمالی، «دانشگاه پلی تکنیک ایالتی کالیفرنیا» در هامبولت و دیگر مراکز دانشگاهی دستگیر شده‌اند.

صدها دانشجوی دانشگاه کالیفرنیا از متفرق کردن تحصن خود خودداری کرده‌اند و به گزارش روزنامه نیویورک‌تایمز، معترضان دانشگاه کالیفرنیا خود را برای هرگونه رویارویی با ده‌ها افسر پلیس مستقر و هلیکوپترهای در حال پرواز آماده می‌کنند.

همچنین خبرنگار شبکه خبری الجزیره گزارش داد، دانشگاه کالیفرنیا به دانشجویان و اعضای هیات علمی اطلاع داده که کلاس‌های پنج‌شنبه و جمعه به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد.

در همین حال شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از پلیس نیویورک گزارش داد که حداقل ۱۵ معترض دانشجو را پس از متفرق کردن اردوگاه در «مرکز لینکلن» دانشگاه «فوردهام» در منهتن دستگیر کرده‌اند.

از سوی دیگر در دانشگاه تگزاس در دالاس، ۱۷ معترض به اتهام برپا کردن چادرهایی در محوطه دانشگاه دستگیر شده‌اند.

در همین حال رئیس دانشگاه کالیفرنیا، حمله به دانشجویان و اساتید را «کاملا غیر قابل قبول» توصیف و محکوم کرد. در دانشگاه آریزونا پلیس از گلوله‌های پلاستیکی و اسپری‌های فلفل علیه معترضان در دانشگاه استفاده کرده است.

خط و نشان پلیس آمریکا برای دانشجویان حامی فلسطین

همچنین نیویورک‌تایمز به نقل از شهردار لس‌آنجلس گزارش داد که او خواستار تحقیق در مورد خشونتی است که در محوطه دانشگاه کالیفرنیا رخ داده است.

دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس، پس از اینکه تظاهرکنندگان طرفدار رژیم صهیونیستی سعی کردند موانع اطراف اردوگاه حامی فلسطینیان را بردارند، کلاس‌های خود را در روز چهارشنبه و پس از درگیری گروه‌های معترض که با هل دادن، لگد زدن و ضرب و جرح یکدیگر با چوب همراه شد، لغو کرد.

ساعاتی قبل از آن، پلیس به ساختمانی که معترضان ضد جنگ غزه در دانشگاه کلمبیا در آن تحصن کرده بودند، حمله کرده و  با بازداشت صدها معترض، تظاهراتی را که این دانشگاه را فلج کرده بود، متفرق کرد.

این دانشجویان به جنگ رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین معترض هستند. دانشجویان با اشاره به تعداد کشته‌شدگان جنگ، از دانشگاه‌های خود می‌خواهند خود را از هر شرکتی که تلاش‌های نظامی رژیم صهیونیستی در غزه را پیش می‌برند، جدا کنند. در جنگی که از هفتم اکتبر علیه ملت فلسطین از سوی صهیونیست‌ها به راه افتاده است، بیش از ۳۴ هزار فلسطینی از جمله زنان و کودکان به شهادت رسیدند.

در همین حال یک اردوگاه در «کالج دارتموث» در نیوهمپشایر توسط پلیس در شامگاه چهارشنبه، درست چند ساعت پس از برپا کردن تعداد زیادی چادر توسط تظاهرکنندگان حامی فلسطین، منهدم شد. طبق گزارش رسانه‌های محلی، افسران چندین معترض از جمله حداقل یک استاد را دستگیر کرده‌اند.

همچنین مقامات «دانشگاه ایالتی پورتلند» در اورگان گفتند که پلیس عصر چهارشنبه به داخل محوطه دانشگاه حرکت کرده است، زیرا معترضان همچنان به تحصن در کتابخانه‌ای در محوطه دانشگاه ادامه می‌دهند.