هشدار آنروا درباره عواقب هرگونه تجاوز صهیونیست‌ها به رفح

در سایه تداوم تهدیدات مقامات صهیونیست برای حمله به رفح در جنوبی‌ترین نقطه نوار غزه ، رادیو ارتش رژیم اشغالگر امروز اعلام کرد که ارتش این رژیم تخلیه حومه شرقی منطقه رفح را آغاز کرده است.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از ساکنان شهر رفح در منطقه شرقی آن می‌خواهیم فوراً آنجا را تخلیه کنند و به سمت منطقه المواصی بروند.

رادیو ارتش رژیم اشغالگر همچنین از گفتگوی یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم اشغالگر با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا درباره تخلیه رفح خبر داد.

همچنین رسانه‌های عبری گزارش دادند که بزالل اسموتریج وزیر دارایی این رژیم گفته است که تاخیر در ورود ارتش اسرائیل به رفح به این رژیم و اهداف جنگی آن آسیب می‌زند و همچنین فرصت بازگرداندن گروگان‌ها (اسرای صهیونیستی در غزه) را بین می‌برد.

بر این اساس این وزیر فاشیست کابینه رژیم اشغالگر اعلام کرد که ارتش اسرائیل باید امروز وارد رفح شود و دشمن را شکست دهد.

از طرف دیگر در میان هشدارهای متعدد درباره عواقب هرگونه حمله رژیم اشغالگر به رفح، آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد که حمله اسرائیل به رفح به معنای افزایش رنج و مصیبت غیرنظامیان و بیشتر شدن تلفات جانی بوده و عواقب آن برای 1.4میلیون انسانی که در این منطقه هستند ویرانگر خواهد بود.

هشدار آنروا درباره عواقب هرگونه تجاوز صهیونیست‌ها به رفح

این آژانس وابسته به سازمان ملل تاکید کرد که ما هرگز رفح را ترک نمی‌کنیم و تا زمانی که امکان داشته باشد حضور خود را در این منطقه حفظ خواهیم کرد و به ارائه کمک‌های نجات بخش به مردم ادامه خواهیم داد.

این درحالی است که چند روز قبل رسانه‌های عبری گزارش دادند ارتش اسرائیل تمامی آماده سازی‌ها برای یورش زمینی به رفح را به اتمام رسانده و منتظر دستور بخش سیاسی است.

«امیر بوحبوط» کارشناس نظامی صهیونیست در گزارشی در پایگاه عبری والا به این منظور نوشت: عملیات حمله زمینی به رفح در چند مرحله به انجام خواهد رسید، در مرحله اول ساکنان آن تخلیه و از این منطقه بیرون برده خواهند شد، بعد از حملات توپخانه‌ای و هوایی تمامی زیر ساخت‌های رفح را از بین خواهند رفت تا پس از آن پیشروی زمینی برای از بین بردن افراد مسلح موجود در آن آغاز ‌شود.

این درحالی است که گروه‌های مقاومت فلسطین بارها درباره هر تحرک رژیم اشغالگر برای حمله به رفح، به این رژیم هشدار داده و تاکید کرده‌اند رزمندگان مقاومت آماده مقابله با نیروهای صهیونیست در رفح هستند و سناریو شکست ارتش اسرائیل در رفح به شکلی بدتر از سایر مناطق غزه، برای این رژیم تکرار خواهد شد.