یمنی‌ها باعث گرانی خودرو در اسرائیل شدند

 روزنامه اقتصادی و عبری زبان کاکالیست در گزارشی اعلام کرد، نمایندگی شرکت کیا در اسرائیل برای دومین بار طی پنج ماه اخیر قیمت خودروهای خود را افزایش داد در حالی که شمار دیگری از واردکنندگان نیز همین رویه را در پیش گرفته است.

به نوشته این رسانه عبری زبان، نمایندگی این شرکت اعلام کرد به دلیل محدودیت‌‌هایی که نیروهای مسلح یمن علیه کشتی‌‌هایی که از شرق دور به سوی اسرائیل می‌آیند اعمال کرده‌اندو افزایش قابل توجه هزینه‌های حمل و نقل، قیمت محصولات این شرکت برای دومین بار طی 5 ماه اخیر افزایش پیدا کرده است.

این رسانه در خبر خود که امروز سه شنبه منتشر شد ضمن اشاره به قیمت هر یک از مدل‌های این برند خودرو سازی افزود، براساس ارزیابی موجود در صنعت خودرو، پیش بینی می‌شود طی هفته‌های آتی بقیه وارد کنندگان خودرو هم افزایش قیمت خود را اعلام کنند، تا بتوانند افزایش هزینه باربری را که پس از ممنوعیت عبور کشتی‌ها از خاور دور به اسرائیل توسط حوثی‌ها صورت گرفت، جبران شود.

یمنی‌ها باعث گرانی خودرو در اسرائیل شدند

کالکالیست همچنین خبر داد، یکی دیگر از علل افزایش قیمت خودرو افزایش مالیاتی است که دولت برای جبران کسری خود بر بخش خودرو اعمال کرده است.

گفتنی است اقدامات نیروهای مسلح یمن در حمایت از مردم مظلوم غزه باعث تعطیلی کامل بندر ایلات شده است، این بندر قبل از 7 اکتبر پذیرای نیمی از خودروهای وارداتی به این رژیم بود.