آمریکا رای مجمع عمومی سازمان ملل را محکوم کرد

 «رابرت وود» معاون سفیر آمریکا در سازمان ملل، روز جمعه به وقت محلی به مجمع عمومی گفت که اقدامات «یک جانبه» در سازمان ملل راه کار دو کشوری را پیش نمی‌برد.

این دیپلمات ارشد آمریکایی در عین حال مدعی شد: «رای ما منعکس کننده مخالفت با دولت فلسطین نیست. ما کاملاً صریح بوده‌ایم که از آن حمایت می‌کنیم و به دنبال پیشرفت معنادار آن هستیم. در عوض، این یک تصدیق است که کشور فلسطین تنها از فرآیندی حاصل می‌شود که مستلزم مذاکرات مستقیم بین طرفین باشد.»

او ادامه داد: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به صراحت گفته است که صلح پایدار در منطقه تنها از طریق راهکار دو کشوری، با تضمین امنیت اسرائیل، که در آن اسرائیلی ها و فلسطینی ها می توانند با معیارهای برابر آزادی و کرامت در کنار یکدیگر زندگی کنند، حاصل می شود و اقدامات یکجانبه در سازمان ملل متحد این هدف را پیش نمی برد.

آمریکا رای مجمع عمومی سازمان ملل را محکوم کرد

 

رابرت وود اضافه کرد: این قطعنامه نگرانی‌ها مربوط به درخواست عضویت فلسطینی‌ها را که در ماه آوریل در شورای امنیت از طریق فرآیند کمیته پذیرش شورای امنیت مطرح شد، برطرف نمی‌کند و اگر شورای امنیت درخواست عضویت فلسطینیان را در نتیجه این قطعنامه بپذیرد، نتیجه مشابهی خواهد داشت.