به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، "جان سونونو" نماینده کمپین انتخاباتی "میت رامنی" نامزد جمهوریخواه رقابت های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ آمریکا و فرماندار سابق ایالت "نیوهمپشایر" صبح سه شنبه با حضور در شبکه خبری "فاکس نیوز" اینطور استدلال کرد که "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا تجربه کاری لازم برای اشتغال زایی را ندارد زیرا او در جوانی و زمانی که در هاوایی بود، به استعمال مواد مخدر معتاد بوده است.

فرماندار سابق ایالت " نیوهمپشایر " با حضور در این برنامه تبلیغاتی ضمن اشاره به اوباما اعلام کرد: این شخص نمی فهمد چطور باید اشتغال زایی کرد بنابراین ناکامی مصیبت بار او در طول چهار سال اخیر در زمینه اشتغال زایی جای تعجبی ندارد.


سونونو ادامه داد: او(اوباما) هیچ ایده ای درباره اینکه نظام آمریکا چطور عمل می کند ندارد و ما نباید از این بابت تعجب کنیم زیرا او سال های آغازین زندگی اش را در هاوایی معتاد به استعمال مواد مخدر بوده است و چندین سال بعد آن را در اندونزی گذارنده است؛ صادقانه بگویم که زمانی که او به آمریکا آمد، اوباما به عنوان سازمان دهنده گروهی که یک ساختار اجتماعی است، کار می کرد و بعد از آن بود که در شیکاگو وارد عرصه سیاست شد.

این اظهارات تند نماینده کمپین رامنی علیه اوباما به ندرت از سوی یک سیاستمدار جمهوریخواه مطرح می شود؛ جمهوریخواهی که تلاش کرد تا بحثهای پیرامون اعتیاد اوباما به مواد مخدر را همچنان داغ نگه دارد.

این در حالیست که تازه ترین کتاب منتشر شده از بیوگرافی اوباما نشان می دهد که وی در دوران جوانی عضو گروهی بوده است که تفریح آن بسکتبال و مصرف ماری جوانا بوده است؛ اوباما در بخشی از بیوگرافی خود اعلام کرده است که در دهه ۷۰ و زمانی که به عنوان دانش آموز دوم متوسط مشغول به تحصیل بوده است، ‌ عضو گروهی موسوم به " چوم گنگ " بوده که در این گروه به همراه سایر اعضا مواد مخدر مصرف می کرده است.

پیشتر نیز اخباری از اعتیاد رئیس جمهوری آمریکا به کوکائین منتشر شده است.

" آلن وست " قانونگذار جمهوریخواه آمریکا نیز در اوایل تابستان سال جاری از اوباما به دلیل مصرف سیگار انتقاد کرده بود.

به نظر نمی رسد که انتشار این نوع اخبارها در آمریکایی که ۵۶ درصد از مردم آن موافق قانونی شدن مصرف ماری جوانا هستند، لطمه ای به جایگاه سیاسی اوباما بزند.