حماس همچنان ۹۰ درصد خاک غره را در اختیار دارد

ماه‌ها پس از اینکه رژیم صهیونیستی اعلام کرد ساختار رهبری حماس را در شمال غزه برچیده است، در روز‌های اخیر درگیری‌ها در اردوگاه آوارگان جبالیا و محله الزیتون در شمال نوار غزه از سر گرفته شد که نشان دهنده دروغگویی مکرر ارتش اشغالگر مبنی بر اینکه نیروهای این ارتش توانسته اند بیشتر نیرو‌های حماس را در اکثر نوار غزه به جز رفح متلاشی کنند، است.

براساس گزارش عربی پست، نبرد‌ها به مناطق وسیعی در نوار غزه بازگشته است، زیرا در حال حاضر جنگ در نوار غزه در سه جبهه در جریان است. دو جبهه در شمال جبالیا و الزیتون و بر اساس گزارش روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، سومین جبهه در رفح است. در همین حال مشخص شده است که نیروهای حماس پس از هفت ماه جنگ کنترل حدود ۹۰ درصد غزه را به دست گرفته اند.

حمله ارتش صهیونیستی به جبالیا در شمال شهر غزه، ماه‌ها پس از اعلام شکست تیپ‌های حماس در آنجا توسط ارتش صهیونیستی انجام می‌شود. همزمان با حمله اسرائیل به جبالیا، حماس اعلام کرد که از این اردوگاه به شهر عسقلان اشغالی راکت شلیک کرده است.

حماس همچنان ۹۰ درصد خاک غره را در اختیار دارد

 ارتش صهیونیستی همچنین از مجروح شدن ۵۰ سرباز خود ظرف ۲۴ ساعت خبر داد و معاون سیستم تجسسی رژیم صهیونیستی نیز بالاترین درجه‌ای را دارد که در میان مجروحان است. 

خبرنگاران، شاهدان و پزشکان به خبرگزاری فرانسه گفتند که حملات هوایی رژیم صهیونیستی بخش‌هایی از شمال، مرکز و جنوب نوار غزه را در طول شب و تا صبح یکشنبه بمباران کردند.

ارتش اشغالگر به ساکنان و آوارگان فلسطینی در مناطق شمالی غزه دستور داد تا آنجا را ترک کنند. بر اساس گزارش شبکه آمریکایی سی ان ان، خانواده‌هایی که از منطقه گریختند، گفتند:  جای امنی برای رفتن آنها وجود ندارد.

این درحالی است که ارتش صهیونیستی ادعا می‌کند برای حمله به زیرساخت‌های حماس با نظامیان خود وارد رفح شده است، با این حال مناطق مسکونی را هدف قرار داده و درپی حملات جنگنده‌های صهیونیستی در رفح روزانه ده‌ها نفر شهید و صدها نفر دیگر زخمی می‌شوند.