اسرائیل آماده جنگ با حزب‌الله نیست

 مسئولان امنیتی رژیم صهیونیستی با اذعان به موفقیت عملیات‌های حزب الله علیه جبهه شمالی فلسطین اشغالی اعلام کردند که اسرائیل نمی‌تواند پاسخ قانع کننده‌ای به شهرک نشینان در شمال از نقاط مرزی تا حیفا بدهد به ویژه در سایه حملات موشکی حزب الله که دائماً شمال را هدف قرار می‌دهد.

منابع امنیتی رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه فاش کردند که وزارت داخلی این رژیم هیچ سناریویی برای محافظت از شهرک نشینان در صورت وقوع درگیری گسترده در جبهه شمالی ندارد و هیچ طرحی برای آن ترسیم نکرده است.

روزنامه عبری اسرائیل هیوم به نقل از این منابع گزارش داد: اگر وزارت داخلی اسرائیل همه تمهیدات لازم را انجام ندهد یافتن پناهگاه برای شهرک نشینانی که از مناطق موشک باران شده فرار می‌کنند بسیار دشوار خواهد بود.

رسانه‌های عبری گزارش دادند که از زمان درگیری‌ها میان حزب الله و ارتش اسرائیل در حدود هشت ماه گذشته تقریباً 17 هزار راکت به سمت اسرائیل (فلسطین اشغالی) شلیک شده که 3000 راکت از سمت لبنان بوده است.

اسرائیل آماده جنگ با حزب‌الله نیست

بر اساس سناریوی به روز شده‌ای که توسط نهادهای امنیتی و نظامی اسرائیل ترسیم شده، اگر درگیری در جبهه شمال به شکل گسترده آغاز شود حزب الله ممکن است روزانه بین 3000 تا 5000 راکت به سمت اسرائیل (فلسطین اشغالی) شلیک کند و 90 درصد راکت‌هایی که حزب‌الله شلیک خواهد کرد در حدود 40 کیلومتری مرزها خواهد بود و باقی راکت‌ها به سمت مرکز اسرائیل (فلسطین اشغالی) شلیک می‌شود. این بدان معناست که شهرک‌های اسرائیلی از خط مرزی تا منطقه شهری حیفا بیشترین آسیب را متحمل خواهند شد.

در سایه این سناریویی که نهادهای امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی ترسیم کرده‌اند تشکیلات اضطراری داخلی در وزارت جنگ اسرائیل دو میلیارد شکل (واحد پول رژیم صهیونیستی) برای خرید یک انبار استراتژیک اختصاص داده که شامل مواد غذایی خام، تجهیزات پزشکی، خوراک دام، گندم، کیسه خواب، چادر و مخازن آب برای اسرائیلی‌ها در صورت درگیری گسترده در جبهه شمال است اما با این وجود نهاد امنیتی و نظامی اسرائیل همچنان از وارد شدن آسیب‌های احتمالی به زیرساخت‌های انرژی و حمل و نقل و بهداشتی به شدت وحشت دارد.

منابع ارشد مربوطه رژیم صهیونیستی اعلام کردند که اکثر وزارتخانه‌های اسرائیل از جمله وزارت حمل و نقل، آموزش و پرورش، اقتصاد، ارتباطات، انرژی و ... متوجه شدند که باید برای احتمال وقوع جنگ در جبهه شمالی آماده باشند.

همچنین مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی اعلام کردند که اکثر وزرای اسرائیلی این مسئله را جدی گرفته‌اند و نگران هستند اما وزارت داخلی اسرائیل هیچ گونه اقدام جدی برای مقابله با این خطر و یا آماده سازی در این زمینه انجام نمی‌دهد.

منابع صهیونیستی از بی‌تدبیری «موشه آریل» وزیر داخلی رژیم صهیونیستی انتقاد و تاکید کردند که او باید میزان خطر و مشکلی که وجود دارد را درک کند و به فکر این باشد که چگونه می‌توان با این خطر مقابله کرد.

برآوردهای محافل صهیونیستی نشان می‌دهد که هر اندازه اسرائیل اصرار به ادامه و تشدید حملات خود به غزه داشته باشد به موازات آن اوضاع جبهه شمالی نیز متشنج‌تر می‌شود و حزب‌الله عملیات‌های خود را همچنان با سرعت ادامه خواهد داد و احتمال رونمایی از سلاح‌های جدید و غافلگیر کننده این حزب در عملیات‌های بعدی دور از انتظار نیست.

خبرنگار نظامی رادیو ارتش رژیم صهیونیستی در واکنش به عملیات‌های اخیر حزب الله گفت: حزب‌الله طی هفته‌های گذشته سرعت آتش خود را افزایش داده و حملات مرگبارتر و با کیفیت‌تری علیه ارتش اسرائیل و در دامنه‌های وسیع‌تر انجام داده است؛ به طوری که یک چهارم کشته‌های ارتش اسرائیل در جبهه شمالی مربوط به یک ماه گذشته است و این در حالی است که تعداد تلفات جانی نیروهای حزب الله در یک ماه گذشته بسیار کمتر شده است.

همچنین خبرنگار شبکه 14 تلویزیون رژیم صهیونیستی در جبهه شمالی فلسطین اشغالی گزارش داد: نبردی که ارتش اسرائیل در طول 7 ماه در مرز شمالی انجام داده به هیچ وجه موفقیت آمیز نبود، زیرا حزب الله در هفته گذشته عملیات‌های خود را به طور دقیق‌تر و در مقیاس‌های بزرگتر انجام داده است.

از طرف دیگر «دفنا لئیل» خبرنگار امور سیاسی در شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی از کابینه نتانیاهو خواست تا اولویت‌های خود را تغییر داده و به جبهه شمال توجه کند؛ زیرا اگر به اوضاع این جبهه رسیدگی نشود امور به سمت بدتر شدن پیش خواهد رفت و اسرائیل دچار عقب‌گرد می‌شود که این یک فاجعه است.