به گزارش افکارنیوز، ايسنا به نقل از سايت اينترنتي النشره نوشت: بنا بر گزارشهاي اوليه يك عامل انتحاري ساختمان امنيت ملي سوريه واقع در دمشق را در زمان برگزاري نشست مسئولان امنيتي و وزيران كابينه اين كشور با خودروي بمبگذاري شده خود هدف قرار داد كه در اين حمله بنا به گزارش تلويزيون دولتي سوريه سپهبد "داود راجحة" وزير دفاع سوريه كشته شد.

هنوز آمار دقیقی از قربانیان این حمله انتحاری منتشر نشده اما پیش بینی می‌‌شود که در جریان این حمله تعداد زیادی از نظامیان و غیر نظامیان کشته و زخمی شده باشند.

نیروهای گارد ریاست جمهوری در اطراف بیمارستان الشامی واقع در نزدیکی محل انفجار مستقر شده‌اند.

شبکه المنار نیز به نقل از منابع سوری گزارش داد که احتمالا " محمد شعار "، وزیر کشور سوریه نیز در این حمله مجروح شده باشد.

در همین حال نیروهای مخالف سوریه موسوم به " ارتش آزاد سوریه " که مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته‌اند اعلام کردند که حمله انتحاری نبوده و مخالفان در چند روز گذشته با همکاری محافظان ساختمان مورد حمله، مواد منفجره را وارد ساختمان کردند و انفجار از راه دور کنترل شده است.

بنا به گفته مخالفان، این انفجار همزمان با نشست هفته‌ای هسته کنترل بحران سوریه رخ داده و در آن " آصف شوکت "، معاون رییس ستاد مشترک ارتش سوریه که شوهر خواهر بشار اسد نیز است و نیز رئیس دستگاه امنیت نظامی سوریه نیز زخمی شده‌اند.

وزیر دفاع سوریه بلندپایه‌ترین مقام سوری است که از آغاز درگیری‌های در سال گذشته کشته شده است.

مرکز امنیت ملی سوریه در محله روضه در مرکز شهر دمشق قرار داد و سفارت ترکیه در همسایگی آن واقع است.

این حمله زمانی رخ داده است که گزارش‌ها حاکی از ادامه نبرد در اطراف پایتخت است.

همچنین گزارش شده است که یکی از پادگان‌های ارتشی مشرف به مقر ریاست جمهوری به آتش کشیده شده است.

این در حالی است که مقامات سوری هرگونه ادعا مبنی بر حمله شورشیان به اهداف نزدیک به دمشق را رد میکنند.