به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از "ام اس ان نیوز"، "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان با اشاره به اقدام تروریستی امروز در دمشق که به کشته شدن مقامات سوری منجر شد، بر اقدام سریع سازمان ملل با هدف اعمال راهکاری جدید در سوریه تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، مرکل پس از گفت‌وگو با " ینگلوک شیناواترا " نخست‌وزیر تایلند بود که در جریان حمله‌ در سوریه قرار گرفت.

وی در این مورد گفت: «این نشان دهنده ضرورت به کارگیری راهکاری جدید در سازمان ملل متحد است که در آن تمامی کشورها در مجامع جهانی باید تلاش کنند تا نقض حقوق‌بشر در سوریه متوقف شود و به کارگیری راهکار سیاسی همچنان ادامه داشته باشد.»

مرکل با شاره به اقداماتی که تاکنون صورت گرفته‌اند افزود: «شما می‌بیند که چنین راه حل‌هایی عملی نیستند و به همین دلیل است که من از همه آنهایی که در شورای امنیت هستند می‌خواهم که به راهکاری مشترک برسند.»

در حمله ساعتی قبل به مقر سازمان امنیت ملی سوریه " آصف شوکت " رئیس دستگاه اطلاعاتی و معاون ستاد مشترک ارتش این کشور کشته شد و تعداد دیگری از مقامات امنیتی عالی رتبه این کشور از جمله مقامات مسئولان امنیتی این کشور در جلسه حضور داشته‌اند.

بنابر گزارشها این حمله انتحاری بوده است و تاکنون جزئیاتی درباره تعداد افراد کشته شده منتشر نشده است اما برخی اخبار ضد و نقیض از جراحت و کشته شدن تعدادی از مسئولان سوریه حکایت میکند.