به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، "فهد جاسم الفریج" وزیر دفاع جدید سوریه که ساعتی قبل به جای " داود راحجه" وزیر دفاع فقید این کشور منصوب شد، با اشاره به اینکه تروریستهای مورد حمایت بیگانه مسئول این حمله خونین هستند، تاکید کرد که ریشه تروریست ها را در سوریه خواهد کند.

وی تاکید کرد که افراد کشته شده در حمله تروریستی، شهدای عزت وطن هستند و ابراز داشت که وزارت دفاع این اقدام بزدلانه تروریست‌ها را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

همچنین " عمران الزعبی " وزیر اطلاع‌رسانی سوریه اعلام کرد: سرویس‌های اطلاعاتی قطر، عربستان، ترکیه و اسرائیل مسئول انفجار امروز دمشق هستند.

در حمله صبح امروز به مقر سازمان امنیت ملی سوریه داود راجحه وزیر دفاع، " آصف شوکت " رئیس دستگاه اطلاعاتی و معاون ستاد مشترک ارتش این کشور کشته شدند و تعداد دیگری از مقامات امنیتی عالی رتبه این کشور از جمله مقامات مسئولان امنیتی این کشور در جلسه حضور داشته‌اند.

بنابر گزارش‌ها این حمله انتحاری بوده است و تاکنون جزئیاتی درباره تعداد افراد کشته شده منتشر نشده است اما برخی اخبار ضد و نقیض از جراحت و کشته شدن تعدادی از مسئولان سوریه حکایت می‌کند.

کارشناسان تصریح کردند: انفجاری که امروز منجر به کشته شدن وزیر دفاع سوریه شده است، کار گروه‌های افراطی نظیر القاعده است.

به گفته برخی منابع، این بمب گذاری انتحاری توسط یکی از محافظان انجام شده است و تاکنون گروهی رسماً مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.