به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، بر اثر انفجاری انتحاری در ساختمان امنیت ملی سوریه که گفته می شود توسط محافظ رسمی و شخصی "داود راجحه" وزیر دفاع انجام شده، وی و شماری از مقامات ارشد این کشور کشته شدند.

ساعاتی پیش انفجاری تروریستی در نشست فرماندهان نظامی و اعضای کابینه در دمشق رخ داد که طی آن " داود راجحه " وزیر دفاع و " آصف شوکت " معاون وی کشته شدند.


نیروهای امنیتی سوریه بیمارستان الشامی در نزدیکی محل انفجار را که اغلب زخمی ها به آنجا منتقل شده اند مورد محاصره قرار داده اند. این در حالی است که هنوز هویت عامل انتحاری اعلام نشده است.خودروی ناظران سازمان ملل که برای بررسی وضعیت به محل حادثه آمده است. در همین حال خبرهای ضد و نقیضی درباره کشته شدن " محمد الشعار " وزیر کشور سوریه وجود دارد. در حالی که شبکه های تلویزیونی العربیه و الجزیره اعلام کرده اند وزیر کشور سوریه کشته شده است، تلویزیون سوریه حال وی را مساعد اعلام کرده است.


خبرنگاران و رهگذران با شنیدن صدای انفجار در نزدیکی محل تجمع کرده و با نگرانی شاهد رفت و آمد خودروهای امدادی هستند.

شرکت ژنرال " داود راجحه " در کنار ژنرال " علی حبیب " وزیر دفاع و رئیس جمهوری این کشور در ضیافت شامی که به مناسبت شصت و پنجمین سالروز تاسیس ارتش در دمشق برگزار شده بود.


وی در نهم آگوست ۲۰۱۱ از سوی " بشار اسد " رئیس جمهور به عنوان وزیر دفاع سوریه انتخاب شد.


راجحه در حضور رئیس جمهور به عنوان معاون نخست وزیر با ابقا در سمت وزیر دفاع سوریه سوگند یاد می کند. این تصویر در ۲۶ ژوئن ۲۰۱۲ در زمان اصلاح کابینه گرفته شده است.

روز چهارشنبه ۱۸ جولای(۲۸ تیر) ساختمان امنیت ملی سوریه هدف یک انفجار قوی قرار گرفت که بر اثر آن شماری از شخصیتهای مهم امنیتی این کشور از جمله ژنرال راجحه کشته و چند نفر دیگر زخمی شدند. .