بیانیه مشترک حماس و جهاد اسلامی

در بیانیه پایانی این نشست آمده است: ما بر اهمیت میانجیگری مصر، قطر و ایالات متحده با هدف دستیابی به توافق آتش بس پایدار در نوار غزه تاکید می‌کنیم.

حاضران تاکید کردند: نوار غزه بخشی جدایی ناپذیر از اراضی اشغالی فلسطین است.

در این بیانیه تاکید شده است: برقراری آتش‌بس فوری و پایدار باید محترم شمرده شود و شامل آزادی فوری و بدون قید و شرط همه اسرا باشد.

مقامات عربی و بین‌المللی در نشست اردن همچنین تاکید کردند: ما خواستار پایان دادن به عملیات جاری در رفح و اجرای اقدامات موقت مورد اشاره دیوان بین‌المللی دادگستری هستیم.

بیانیه مشترک حماس و جهاد اسلامی

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: ما خواستار احترام کامل به قوانین بین‌المللی انسانی، به ویژه حفاظت از غیرنظامیان و زیرساخت‌ها هستیم.

کنفرانس پاسخ بشردوستانه اضطراری در غزه امروز با حضور مقامات بین‌المللی که در مرکز همایش «ملک حسین بن طلال» در منطقه بحرالمیت به طور مشترک توسط اردن، مصر و سازمان ملل متحد برگزار شد.

 با گذشت هشت ماه از آغاز تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اشغالگر این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هشت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.