به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، "لئون پانتا" وزیر دفاع آمریکا در تلاش برای جلوگیری از افشای اطلاعات محرمانه در رسانههای این کشور، روز گذشته به مقامات ارشد پنتاگون نسبت به نظارت بر رسانههای بزرگ آمریکایی برای جلوگیری از انتشار اطلاعات طبقهبندی شده، دستور داد.

این دستور چند ساعت پس از آن صادر شد که پانتا و چند نفر از مقامات ارشد دفاعی آمریکا در نشست کمیته خدمات نظامی مجلس نمایندگان آمریکا که پشت درهای بسته برگزار می‌شد، برای بحثدر رابطه با موارد اخیر افشای اطلاعات محرمانه، حضور یافتند.

انتشار گزارشاتی از تجهیزات جنگ سایبری آمریکا علیه ایران، روند انتخاب اهداف هواپیماهای بدون سرنشین و برنامه جاسوسی آمریکا در یمن، مواردی است که موجب خشم نمایندگان آمریکایی شده است. برخی از این نمایندگان عنوان کرده‌اند که این موارد افشای اطلاعات تعمدا و با هدف بهره‌بردای سیاسی برای انتخاب مجدد باراک اوباما به سمت ریاست‌جمهوری انجام گرفته است.

پنتاگون اعلام کرده است که علاوه بر دستور کنترل رسانه‌ها، گام‌های دیگری نیز در جهت افزایش امنیت اطلاعات برداشته شده است.

این موارد عبارتند از ارتقا آموزش‌ها برای انتقال اطلاعات طبقه‌بندی شده، انتشار راهنمایی برای تعیین موارد غیرقانونی انتشار اطلاعات طبقه‌بندی شده و نهایتا ایجاد سیستم گزارش‌دهی تصادفات آنلاین اطلاعات.

دولت آمریکا در چند ماه گذشته تلاش کرده تا با تصویب قوانین جدید، هرچه بیشتر جریان انتقال آزاد اطلاعات را محدود کرده و از افشای اطلاعات مختلف جلوگیری کند.