به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از خبرگزاری الشرق الجدید، عصام خلیل عضو مجلس ملی سوریه در اظهاراتی انفجار روز چهارشنبه مقر امنیت ملی را یک عملیات اطلاعاتی منظم خواند و تاکید کرد که تروریست ها و اجرا کنندگان این عملیات مزدوران سازمان های اطلاعاتی هستند که می توان آنها را از روی سودی که از این عملیات می برند، شناسایی کرد.

وی با اشاره به اینکه موساد و سیا از جمله مهم ترین دستگاه هایی هستند که با این قاتلان در ارتباط هستند، تاکید کرد که کسانی که همچنان اصرار بر استفاده از سلاح و ترورها و تخریب در سوریه دارند، باید با زبان زور با آنها مقابله کرد.

خلیل تصریح کرد که از دست دادن برخی از مردان بزرگ سوریه با این اقدام مردود تاثیری بر ارتش و عملکرد آن نخواهد داشت و کشور بالاتر از همه باقی خواهد ماند. سوریه مصمم است که ریشه های ترور را از بین ببرد و تمام کسانی که تروریست ها و قاتلان را با مال و سلاح تجهیز می کنند و خون ملت سوریه را می ریزند، محاکمه و مجازات کند.

این مقام سوری با استقبال از اظهارات اخیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان گفت: ما در سوریه معتقدیم که حزب الله و مقاومت شجاعانه آن در مقابله با دشمن صهیونیستی عزت را به اعراب برگردانده و موفق شده پیروزی نظامی واضح و بزرگی را در مقابله با ابزار مرگ و ویرانی اسرائیلی ها محقق کند. شکی نیست که سوریه یکی از مهم‌ترین عوامل این پیروزی خواهد بود.

این نماینده پارلمان سوریه تهدیدات آمریکا در زمینه حمله به سوریه را کم اهمیت خواند و تاکید کرد که اگر آمریکا و هم پیمانان آن این قدرت را داشتند و از واکنش های سوریه نمی ترسیدند، لحظه ای در این راستا تردید به خود راه نمی دادند، اما آنها می دانند که نمی توانند در صورت انجام این جنایت از مجازاتی که سخت و ویرانگر خواهد بود، فرار کنند.