به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، شبکه المنار لبنان از قول معاون وزیر دفاع جدید سوریه اعلام کرد : وضعیت میدانی دمشق بسیار خوب است و اخبار خوشحال کننده به زودی اعلام خواهد شد.

از سوی دیگر در پی تحریف سخنان سفیر روسیه در پاریس از سوی رسانه های محور غربی عربی ضد سوری، " الکساندر اورلوف " در گفتگو با تلویزیون بی اف ام فرانسه، تمام آنچه را از قول وی مبنی بر موافقت بشار اسد با کناره گیری مشروط از قدرت در گفتگو با رادیو فرانس اینترناسیول منتشر کرده اند، قاطعانه تکذیب کرد.

تلویزیون سوریه در این باره گزارش داد مصاحبه ای که رادیو فرانس اینترناسیونال با الکساندر اورلوف سفیر روسیه در پاریس انجام داده، ضبط شده و در سایتهای اینترنتی وجوددارد که رسانه های ضد سوری متن آن را تحریف کرده اند و سفیر روسیه هرگز نگفته است که بشار اسد با کناره گیری به شیوه متمدنانه موافقت کرده است.

خبر دیگر اینکه تلویزیون سوریه گزارش داد وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد خبر ورود اسماء الاسد همسر رئیس جمهوری سوریه به مسکو شایعه ای بیش نیست و ارزش پاسخگویی ندارد.

رسانه های محور غربی عربی ضد سوری در ادامه شایعه سازی و خبرهای ساختگی خود علیه سوریه مدعی ورود همسر رئیس جمهوری سوریه به روسیه شده بودند.