به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس در دمشق، پس از اعلام ارتش و نیروهای امنیتی سوریه مبنی بر پاکسازی منطقه"الذیابیه" در منطقه "زینبیه" (س) در اطراف دمشق از وجود گروههای مسلح که با کشته و مجروح شدن و دستگیری شماری از آنها با کمک اهالی منطقه همراه بود، اهالی اردوگاه "یرموک" دمشق نیز تاکید کردند که این اردوگاه به زندگی عادی و طبیعی و آرام خود بازگشته و اخبار توسط برخی شبکهها درباره اوضاع ناآرام این اردوگاه بیپایه و اساس بوده و فاقد اعتبار است.

آرامش به اردوگاه یرموک بازگشت

ساکنان اردوگاه یرموک در این ارتباط توضیح دادند که عملیات امنیتی که نیروهای ارتش سوریه علیه گروه‌های مسلح تروریست در خارج از اردوگاه و در منطقه " الحجر الاسود " در جوار اردوگاه در حال انجام است.

همچنین ارتش سوریه در حال بسط حاکمیت و کنترل خویش بر تمام مناطقی است که شاهد حضور گروه‌های مسلح تروریستی داخل خود بوده است، به عنوان مثال در نیمه شب گذشته گروه‌های تروریستی مسلح در شهر حلب شیخ " عبد اللطیف الشامی، امام جماعت مسجد " آمنه "(س) در منطقه " سیف الدوله " را پس از ربایش مقابل چشمان دهها نمازگزار پس از اقامه نماز ربوده و وی را به شهادت رساندند.

از سوی دیگر گزارش می‌شود که سپیده دم امروز ۴ نفر از نیروهای امنیتی ارتش سوریه در درگیری‌های منطقه الحمدانیه هنگام اقدام ارتش به عملیات پاکسازی منطقه " الأنصاریو السکری " به شهادت رسیدند. این درحالی است که ارتش سوریه در نزدیکی مانع امنیتی در نزدیکی داروخانه " العمالیه " در منطقه " محطه بغداد " مانع نفوذ یک گروه مسلح تررویست به منطقه شدند که در نتیجه درگیری‌های پیش آمده شماری از تروریست‌ها به قتل رسیدند، در حالی‌که به نیروهای دولتی هیچ آسیبی نرسید.

رئیس اداره مهاجرت حلب ربوده شد

اما از جمله اقدامات خرابکارانه گروه‌های مسلح تروریست باید به اقدام شب گذشته آنها اشاره کرد که با تسلط بر پل الحج در حلب، این پل را تخریب و به آتش کشیدند.

از طرف دیگر در ادامه عملیات‌های ترور و ربودن شهروندان سوری که روزانه و به طور مستمر توسط گروه‌های مسلح تروریستی اجرا می‌شود، روز گذشته یک گروه مسلح تروریستی موسوم به کتیبة " المثنى بن حارثة " با پخش یک نوار ویدئویی اعلام کرد که سرهنگ " قاسم محمود القاسم "، رئیس اداره مهاجرت وگذرنامه‌های حلب و سرگرد " کریم الکریم "، افسر فرودگاه بین المللی حلب را هنگام بازگشت از محل کار ربوده است.

واکنش ارتش به اقدام تروریست‌ها در ادلب شدید بود

اما در استان ادلب درگیری‌های شدیدی بین ارتش سوریه و گروه‌های مسلح تروریست در منطقه " داره عزه " به سمت حلب در جریان بود و نیروهای مسلح تروریست تلاش داشتند تا دست به اقدامات قتل و کشتار و ایجاد رعب و وحشت در میان شهروندان سوری شوند که مقابله نیروهای ارتش سوریه مواجه شده و متحمل خسارت‌های قابل توجه شدند.

این گزارش حاکی است، بمب کار گذاشته توسط گروه‌های تروریستی در منطقه " فرن الزرة " در منطقه " الناعورة " در شهر ادلب برسر راه گشتی نیروهای امنیتی سوریه شهادت ۶ نفر و مجروح شدن ۱۴ نفر دیگر را به دنبال داشت، این درحالی است که ۳ نفر از شهدای این بمبگذاری افراد غیرنظامی بودند که در میان آنها دوکودک مشاهده می‌شدند.

از سوی دیگر بر اثر انفجار بمب کار گذاشته شده بر سر راه یکی از گشتی‌های امنیتی در نزدیکی مسجد " ابوذر غفاری " یک شهروند سوری به نام " خالد حاج لطوف " به شهادت رسید.

۳ تن از سرکرده‌های گروه‌های تروریستی به هلاکت رسیدند

اما در چارچوب عملیات پاکسازی مستمری که توسط یگان‌های مختلف ارتش سوریه به شکل مستمر و روزانه در حال انجام است، نیروهای ارتش سوریه با یک گروه تروریستی مسلح بین روستای " قورم الجوز " و " أریحا " درگیر شدند که درپی آن شماری از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند که در میان کشته شدگان " طارق السید " یکی از سرکرده‌های گروه‌های تروریستی نیز مشاهده می‌شد.

تعداد افراد مسلح به قتل رسیده در نزدیکی منطقه " سراقب " به ۸ نفر رسید که در بین این کشته شدگان دو سرکرده گروه‌های تروریستی به نام " فایز عادل عبود "، و " احمد مشرف الکروة " نیز مشاهده می‌شدند و یگان‌های ارتش سوریه موفق شدند، خودرویی را به همراه راننده‌اش به نام " مراد حاکورة " در منطقه " معره النعمان " ضبط کنند که در آن سلاح‌ها و تجیهزات نظامی جا سازی شده بود. بنا بر گزارش ارتش سوریه در این خودرو ۷ تفنگ و یک‌هزار گلوله و ۳۶ خشاب جاسازی شده بود.

در همین حال یک منبع نظامی سوری به خبرنگار فارس در دمشق گفت که در جریان درگیری نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح تروریست در روستای " حاس " و " کفر روما " شماری از این افراد مسلح کشته و شماری دیگر زخمی شدند که در میان کشته شدگان " عمر البیور " و " زکریا الفرحات " از سران این گروه‌ها نیز مشاهده می‌شدند.

کشته و زخمی شدن تروریست‌ها در دیرالزور

اما در استان دیر الزور نیروهای امنیتی سوری با گروه‌های مسلح تروریست که در صدد ایجاد ناامنی و ارتکاب قتل و کشتار در میان اهالی منطقه المیادین بودند، درگیر شدند که در اثر آن شماری از افراد این گروه‌های مسلح کشته و شماری دیگر مجروح شدند.

ازسوی دیگر درپی درگیری نیروهای امنیتی سوری با گروه‌های مسلح در خیابان " علی بکالکبیر " در شهر دیر الزور که اقدام به تهدید اهالی منطقه و ایجاد رعب و وحشت در میان آنها می‌کردند، خسارات سنگینی را به صفوف این گروه‌های تروریستی وارد کردند و موفق شدند، سه نفر از افراد این گروه‌ها را در مجتمع " العرفی " در شهر دیر الزور به هلاکت رساندند، ‌ همچنین بر اثر درگیری پیش آمده بین نیروهای ارتش سوریه با نیروهای مسلح یکی از رهبران سازمان القاعده به نام " ابراهیم غازی الغامدی " به همراه تمام اعضای مجموعه خود به هلاکت رسیدند.

ازسوی دیگر گروه‌های مسلح تروریست در نزدیکی قهوه خانه " الجندول " در مرکز دیر الزور در حین ساخت بمب بودند که انفجار ان موجب هلاکت ۴ تروریست و زخمی شدن ۲ نفر دیگر از آنها شد. نیروهای ارتش سوریه با کشف و تصرف یکی از لانه‌های تروریست‌ها در روستای " محیمیدة " که با اطلاع اهالی روستا صورت گرفت، ۱۲ تروریست مسلح کشته و سلاح‌های آنها ضبط شد.

براساس آمارهای رسمی به دست آمده شمار افراد مسلح در مناطق الحمیدیة و الجبیلة و العرفی والبعاجین فی شهر دیر الزور به ۲۷نفر رسید و تا زمان تهیه و تنظیم گزارش درگیری‌ها بین نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح تروریست همچنان ادامه دارد.

خنثی سازی ۸ بمب در ریف دمشق توسط یگان‌های مهندسی ارتش سوریه

و بالاخره اینکه در استان "ریف" دمشق یگانهای مهندسی وابسته به ارتش سوریه موفق شدند، هشت بمب را در نزدیکی مسجد "جامع الرحمن" در "حجر الأسود" کشف و خنثی کنند. این بمبها توسط گروههای مسلح کارگذاشته شده بود و از راه دور کنترل میشدند.