به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از پایگاه خبری "اردو تایمز "پاکستان نوشت: مقامات ارتش و کارمندان وزارت امور خارجه پاکستان در مصاحبه با رسانهها اعلام کردند که آمریکا خواهان مذاکره با شبکه حقانی است.به نقل از این مقامات، مقامات آمریکایی از پاکستان درخواست کردهاند تا نقش خود را به عنوان میانجی ایفا کند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که رئیس سازمان اطلاعات پاکستان در سفر خود به آمریکا قرار است علاوه بر مذاکره در زمینه قطع حمله پهپادهای آمریکایی به خاک پاکستان، درباره مذاکره آمریکا با شبکه حقانی و طالبان نیز با مقامات کاخ سفید به توافق برسد.

این در حالی است که چندی پیش کنگره آمریکا از دولت این کشور درخواست کرده بود که نام شبکه حقانی را به لیست گروه‌های تروریستی اضافه کند. به اعتقاد آمریکا، شبکه حقانی علیه نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان عملیات نظامی انجام می‌دهد و بارها از پاکستان درخواست کرده علیه این گروه وارد عمل شود.

سفر "ظهیر الاسلام" فرمانده ISI به ْآمریکا اولین سفر یک مقام رسمی پاکستان به این کشور بعد از عملیات "ابیت آباد" و حادثه پست مرزی "سلاله" که منجر به کشته شدن ۲۴ سرباز پاکستانی شد، میباشد.