به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، منابع خبری همچنان از تشدید درگیری در حلب خبر دادند اما خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که گروهکهای تروریستی در حلب از دو روز پیش موفق نشدند حملهای جدی به نیروهای مسلح سوریه انجام بدهند.

پایگاه خبری دام‌پرس سوریه به نقل از خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که درگیری جدی در حلب آغاز شده است و نیروهای ویژه سوریه نزدیک به شش هزار تروریست مسلح را در حلب و حومه آن در محاصره گرفته اند.

بنا بر این گزارش، این تروریست‌ها وابسته به گروهک القاعده و جماعت اخوان المسلمون هستند که در میان آنان صدها سعودی، یمنی، لیبیایی، تونسی نیز دیده می‌شود.

روزنامه «التونسیه» نیز در گزارشی امروز اعلام کرد که در عملیات ارتش سوریه امروز چندین فرد مسلح از جمله چندین افغانی و تونسی کشته شدند.

بنا بر این گزارش، منابع خبری همچنین اعلام کردند که ارتش سوریه اخیرا در عملیات قطع سر افعی موفق شده است ۶۴۰ تروریست را بازداشت کند که بسیاری از آنان ملیت‌های افغانی، سومالیایی، عراقی، یمنی، سعودی، کویتی، تونسی، لیبایی و مغربی دارند.

همچنین پایگاه خبری مجهر سوریه تصریح کرد که در پی ادامه عملیات ارتش سوریه و اقدامات تروریستی گروهک‌های مسلح، بخشی از مردم حلب به مناطق امن‌تر مانند برخی مدارس پناه برده‌اند و خبرها از پیشروی ارتش به سوی مواضع گروه‌های مسلح حکایت می‌کند.

مرگ ۵ سرکرده از گروهک «لشگر التوحید» در حلب

مجهر در خبری دیگر از مرگ ۵ سرکرده گروهک تروریستی «لشگر التوحید» خبر داد و اعلام کرد که این ۵ نفر در درگیری‌های امروز و چند ساعت پیش کشته شدند.

برخی منابع از حضور نیروهای ویژه سوری در میان نیروهای مسلح و حفظ امنیت سوریه در حلب خبر داده بودند و هدف آن را یکسره کردن کار تروریست‌ها در حلب مانند دمشق است.

مجهر نام این پنج سرکرده را به شرح زیر اعلام کرد:

۱ - احمد یوسف الجانودی

۲ - محمد عبدالسلام سلوم

۳ - عدی محمد طه حاج خلیل

۴ - أبو عبدو جابر

۵ - احمد عبدالرحیم الحجی

در همین خصوص، مجهر افزود که نیروی امنیتی سوریه در حلب، ۴ فرد مسلح را که سوار بر خودرویی از نوع سوزوکی در نزدیکی بیمارستان الحیات در حلب بودند بازداشت کرد.

قبل از بازداشت درگیری ایجاد شد اما مسئولان و نیروهای امنیتی موفق شدند آنان را بازداشت کنند. یکی از آنان مجروح شد و در خودرو آنان باروت و کلت‌های کمری کشف و ضبط کردند.

افراد بازداشت شده به شرح زیر هستند:

۱ - مصطفى عارف(متولد ۱۹۸۴).

۲ - محمد قاسم(متولد ۱۹۵۶).

۳ - فارس الحاضری(متولد ۱۹۸۷).

۴ - احمد قسوم(متولد ۱۹۹۵).

حمله ناموفق گروهک‌های مسلح در حلب به مقر پلیس منطقه الانصاری

مجهر اعلام کرد که یک گروهک تروریستی مسلح ساعاتی پیش به مقر پلیس الانصاری در حی الزبدیه حمله‌ور شد و این درگیری سه ساعت طول کشید.

بنا بر این گزارش، درگیری مذکور به کشته شدن سه تروریست و مصادره یک خودرو مشکی رنگ به شماره ۶۶۱۸۳۶ و وارد آمدن خسارت سنگین به دو خودرو هندای سفید انجامید.

در این درگیری همچنین دو بی‌سیم و یک تلفن با خط ثریا و سه جعبه مهمات کشف و ضبط شد.

به گفته کارشناسان، ابراز نگرانی کشورها و مقامات دولتهای غربی از اوضاع حلب نشانه این است که تروریستهای سوریه در موقعیت خوبی قرار ندارند و مانند تروریستهای دمشق در معرض سرکوب و پاکسازی ارتش سوریه هستند.