به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ نوشت: کارشناسان اقتصادی اعلام کردند اگر جورج اسبورن وزیر دارایی انگلیس در اجرای سیاستهای ریاضتی تجدید نظر نکند این کشور با موج سوم رکود اقتصادی روبرو خواهد شد .

بر اساس این گزارش انگلیس از سال ۲۰۰۹ میلادی تا کنون دو بار با رکود اقتصادی روبرو شده است. بر این اساس، کارشناسان اقتصادی هشدار دادند ادامه بحران مالی و بدهی منطقه یورو و احتمال خروج یونان از اتحادیه پولی اروپا می تواند اقتصاد انگلیس را با موج جدید رکود اقتصادی روبرو کند.

اد بالز کارشناس ارشد اقتصادی حزب کارگر انگلیس نیز ضمن انتقاد شدید از سیاستهای وزیر دارایی این کشور تاکید کرد سیاستهای نادرست دولت انگلیس روند رشد و رونق اقتصادی این کشور را متوقف کرده و انگلیس را در آستانه رکود اقتصادی دیگری قرار داده است.

این گزارش افزود، انتشار آمار جدید در خصوص کاهش شدید رشد اقتصادی انگلیس در سه ماه دوم ۲۰۱۲ میلادی موجب تشدید فشارها بر اسبورن و دولت لندن برای تجدید نظر در اجرای سیاستهای ریاضت اقتصادی شده است. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی اجرای سیاستهای ریاضتی تاثیر منفی زیادی بر کاهش رشد اقتصادی انگلیس داشته است. رشد اقتصادی انگلیس در سه ماه دوم ۲۰۱۲ میلادی نسبت به سه ماه نخست بیش از ۰.۷ درصد کاهش داشته است.

بالز افزود آمارهای جدید نشان می دهد اقتصاد انگلیس در دو سال گذشته با اجرای سیاستهای ریاضتی اسبورن و دولت دیوید کامرون با کاهش رشد و رونق اقتصادی روبرو شده است و در صورت ادامه این مسیر اقتصاد ما با رکود شدید دیگری روبرو خواهد شد. اسبورن نیز در تازه ترین اظهارات خود تاکید کرد به اجرای سیاستهای ریاضتی علی رغم کاهش رشد اقتصادی انگلیس ادامه خواهد داد.

موسسه اس اند پی نیز در تازه ترین گزارش خود رتبه اعتباری انگلیس را بدون تغییر در حد ای ای ای ثابت نگه داشته است. تازه ترین نظر سنجی روزنامه تایمز نیز نشان می دهد میزان محبوبیت حزب دیوید کامرون در انگلیس به شدت کاهش یافته است. روزنامه ساندی میرور نیز نوشت کنفدراسیون صنایع انگلیس در بیانیه ای از دولت کامرون خواسته است تا با سرمایه گذاری در پروژه های زیر ساختی و عمرانی مثل احداثجاده بنادر و نیروگاههای هسته ای با کاهش رشد اقتصادی مقابله کند.

دیوید کامرون که با کاهش فزاینده رشد اقتصادی انگلیس در سه ماه دوم ۲۰۱۲ میلادی روبرو شده است به مردم این کشور قول داد تا لندن همه تلاش خود را برای افزایش رشد اقتصادی به کار گیرد. بر اساس این گزارش کامرون تاکید کرد ما باید تلاش بیشتری انجام دهیم . دولت انگلیس از همه ابزارها و تلاشها برای افزایش رشد اقتصادی رشد اشتغال و افزایش فعالیتهای صنعتی و تجاری استفاده خواهد کرد.