به گزارش افکارنیوز به نقل از ايسنا، خبرگزاري فرانسه گزارش داد كه بنيامين نتانياهو، نخستوزير رژيم صهيونيستي در ديدار با ميت رامني، كانديداي جمهوريخواه انتخابات رياستجمهوري آمريكا گفت: بايد صادق باشيم و بگويم كه تحريم و ديپلماسي تاكنون برنامه ايران را ذرهاي به عقب نرانده است.

وی افزود: بر این باورم که ما برای آن‌که فرصت تغییر اوضاع را داشته باشیم به یک تهدید نظامی جدی و معتبر نیاز داریم.

سخنان وی در حالی مطرح شد که روز یکشنبه روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارشی مدعی شد تام دانیلون، مشاور امنیت ملی آمریکا اخیرا در نشستی سه ساعته در خصوص برنامه‌های احتمالی واشنگتن برای حمله پیشگیرانه به تاسیسات هسته‌یی ایران به نتانیاهو اطلاع‌رسانی کرده است.

اما یک مقام صهیونیستی که خواست نامش فاش نشود این گزارش را تکذیب کرده و به خبرگزاری فرانسه گفت: ما درباره این‌که در نشست‌های دیپلماتیک محرمانه درباره چه چیزی مذاکره می‌شود، اظهارنظری نمی‌کنیم اما این خبر مملو از اشتباهات است.

وی با ذکر اینکه " هیچ بخش این خبر صحت ندارد " افزود: دانیلون برای صرف شام با نخست‌وزیر دیدار نکرد و دیدار دوجانبه نداشتند و دانیلون هیچ طرح عملیاتی احتیاطی برای حمله به ایران را ارایه نکرد.

در عین حال قرار است لئون پانتا، وزیر دفاع آمریکا در روزهای آینده برای گفت‌وگوهایی در سطح عالی‌رتبه راهی تل‌‌آویو شود که احتمالا ایران محور مذاکرات وی خواهد بود.

نتانیاهو به رامنی گفت که با موضع این جمهوری‌خواه مبنی بر اینکه ایران هسته‌یی " بزرگ‌ترین خطر فرا روی جهان " است، هم‌نظر است.

اين در حالي است كه رژيم صهيونيستي خود دارنده بزرگترين زرادخانه تسليحاتي هستهيي در خاورميانه است.