به گزارش افکارنیوز به نقل از العالم، "اسماعيل كوثري" روز دوشنبه در گفت وگو با شبكه خبري العالم اظهار داشت: سوريه در صورت تجاوز غرب و همپيمانانش، تنها نخواهد ماند و همگان بايد بدانند كه ايران سوريه را تنها رها نخواهد كرد و از این کشور در برابر دشمنان حمایت خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: رژیم صهیونیستی و حامیانش خواهان اجرای اصلاحات در سوریه نیستند بلکه آن‌ها پس از شکستی که از حزب الله و مقاومت فلسطین متحمل شدند و پس از آنکه نیروهای آمریکایی بر اثر مقاومت و پایداری مردم عراق مجبور شدند از این کشور خارج شوند اکنون می خواهند قدرتی را که محور مقاومت از آن برخوردار است درهم بشکنند.

وی تصریح کرد: آغاز بیداری اسلامی و انقلاب ها در کشورهای عربی خاورمیانه و شمال آفریقا استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی را مرعوب کرد. این انقلاب ها رژیم هایی را سرنگون کرد که قدرت های بزرگ ۴۰ سال از آنها حمایت می کردند و پایگاه هایی برای محافظت از منافع غربی ها و رژیم صهیونیستی شده بودند.

کوثری با محکوم کردن دخالت خارجی در امور داخلی سوریه گفت: دخالت های خارجی در سوریه مانع اجرای اصلاحاتی شد که بشار اسد رئیس جمهور سوریه خود به منظور برآورده کردن خواسته‌های مردم اجرای آن را مطرح کرد.

وی گفت بیگانگان با حمایت از گروه‌های مسلح برای تحت فشار قرار دادن نظام حاکم سوریه تلاش می‌کنند، اما مردم و ارتش سوریه در برابر این توطئه‌ها ایستاده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به انفجار اخير در ساختمان امنيت ملي سوريه در شهر دمشق نیز گفت: اين امر باعث شد كه ارتش سوريه حركت جديدي را براي مقابله با تروريست ها و پاكسازي مناطق پايتخت و شهرهاي ديگر آغاز كند و اين تلاش ها اكنون در شهر حلب ادامه دارد.