به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، "پایل آیستر" نویسنده آمریکایی در بخشی از گفتگو با نشریه "دی سایت" به وضعیت بد آمریکا پرداخته و اظهار داشت: امکان شغلی دیگر وجود ندارد. بدترین چیزی که به فرزندان ما مربوط می شود این است که هزینه های تحصیل خیلی گران شده است در حدی که تنها ثروتمندترین ثروتمندان می توانند آن را پرداخت کنند.

وی همچنین تصریح کرد: دانشجویان باید وامهای سنگینی برای تحصیل خود بگیرند، البته اگر آنها این آمادگی را داشته باشند که باری از بدهی را به دوش بکشند، اما بدهی، افراد را بزدل و ترسو کرده و دست و بال بدهکار را می بندد. من از میلیونها جوان آمریکایی صحبت می کنم.

این نویسنده آمریکایی در ادامه با تاکید بر اینکه وضعیت ناامید کننده ای در کشور ما وجود دارد، خاطر نشان کرد: ما به نقطه ای رسیده ایم که دیدگاه مشترکی که در کشورمان وجود داشت مبنی بر اینکه بچه ها زندگی بهتری از والدینشان خواهند داشت از بین رفته است. فرزندان ما دیگر به این مسئله اعتقاد ندارند.

وی در ادامه گفت: آمریکا زمانی کشوری بود که در آن یک نفر بدون داشتن تحصیلات می توانست در یک کارخانه شغلی داشته باشد و یک زندگی مناسب را اداره کند و نیازی نبود که همسرش هم کار کند. اما این دوره دیگر به سر آمده است.

" پایل آیستر " در بخش دیگری از این گفتگو اظهار داشت: ما مانند دوران جنگهای شهروندی در یک کشور که دچار اختلاف و دودستگی است زندگی می کنیم.

وی در ادامه اوباما را یک سیاستمدار میانه رو و بهتر از بوش ارزیابی کرده و در بخش دیگری از این گفتگو خاطر نشان کرد: بوش آمریکا را ویران کرد. سیاستهای وی به قدری وحشتناک بود که اوباما را در بدترین بحران در سه نسل گذشته قرار داد. خیلی چیزها در زمان اوباما بهتر و یا بدتر شده است.

این نویسنده آمریکایی در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد: اوباما بسیاری از کارهایی را که مد نظر داشت انجام نداد. البته شرایط برای وی فراهم نشد. حقیقت این است که دولت آمریکا روی یک پایه دموکراسی قرار ندارد. سنای آمریکا یک سازمان دموکراتیک نیست.

وی در پاسخ به این پرسش که نقش روشنفکران در روند سیاسی جامعه آمریکا چیست و آنها تا چه حد در این عرصه نفوذ دارند اظهار داشت: هیچ؛ هیچ کس حرف روشنفکران آمریکایی را نمی شنود. مطبوعات مهم و بزرگ آمریکایی علاقه ای به این مسئله ندارند که روشنفکران درباره مسائل چگونه فکر می کنند. آمریکا یک کشور ضد روشنفکری بوده و هست. هر روشنفکری به عنوان یک یاوه گو ارزیابی می شود.

این نویسنده آمریکایی در پایان این گفتگو تصریح کرد که فرقی نمی کند که چه کسی پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست ، در هر حال سالهای سختی پیش روی ایالات متحده است.