به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، رسانههای خبری رژیم صهیونیستی گزارش دادند که "عکیفا مفعی" مرد ۴۵ ساله معلول جنگی که در تاریخ ۲۲ جولای خود را آتش زده بود، شب گذشته مرد.

بر اساس این گزارش مفعی پس از " موشیه سلمان " دومین فردی است که در اعتراض به نابسامانی اوضاع اقتصادی و اجتماعی در رژیم صهیونیستی خودسوزی کرده و جان خود را از دست داد.

مفعی که از معلولان جنگی بود در تاریخ ۲۲ جولای گذشته در حالی که بر روی صندلی چرخ‌دار خود در نزدیکی شهر ایهود واقع در نزدیکی تل‌آویو در مقابل ایستگاه اتوبوس نشسته بود، خود را آتش زد و در همان هنگام سطح سوختگی وی ۸۰ درصد اعلام شد.

پدیده اقدام به خودسوزی اسرائیلی‌ها در خیابان‌ها و میادین شهر به کابوسی برای سران رژیم صهیونیستی و دستگاه‌های امنیتی این رژیم تبدیل شده است که بیانگر عمق بحران اجتماعی و اقتصادی در این رژیم است.

طی چند هفته اخیر حداقل ۱۱ نفر در سرزمین‌های اشغالی اقدام به خودسوزی کرده‌اند. در این میان تاکنون ۳ نفر توانسته‌اند تهدید خود را عملی کنند.

در اولین مورد از این خودسوزی‌ها که به عنوان جرقه آغاز موج خودسوزی‌ها به شمار می‌آید، فردی به نام " موشه سلمان " خود را در جریان تظاهرات سالگرد یکسالگی اعتراضات اجتماعی در تل‌آویو به آتش کشید. وی پیش از انجام این خودسوزی سران صهیونیست را دزدانی نامیده بود که اموال وی را به سرقت برده و وی را بدون داشتن چیزی تنها گذاشته‌اند.

سلمان به علت شدت سوختگی شدید در بیمارستان مُرد و مرگ وی تظاهراتهای زیادی را علیه سیاستهای دولت رژیم صهیونیستی در پی داشت.