به گزارش افکارنیوز، خبرگزاری دانشجو به نقل از الوفد نوشت: رئیس جمهور مصر عبدالمنعم ابوالفتوح، نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری مصر را به عنوان معاون اول تیم ریاست جمهوری خود که قرار است پنجشنبه شب آینده همزمان با تشکیل دولت جدید اسامی آنها اعلام شود، انتخاب کرد.

سیف الدین عبدالفتاح استاد علوم سیاسی و مسئول هماهنگی برنامه های جبهه ملی تغییر در گفت وگو با وبگاه الوفد خاطر نشان کرد که در نشست عصر دیروز دوشنبه با دکتر محمد مرسی توافق کرده اند که دکتر عبدالمنعم ابو الفتوح در تیم ریاست جمهوری حضور داشته باشد و مرسی علاقه مند است که ابو الفتوح به عنوان معاون اول وی فعالیت کند.

عبدالفتاح تصریح کرد که معرفی دکتر عبدالمنعم ابوالفتوح برای این سمت در این موقعیت زمانی به موجب توافقی صورت می گیرد که قبل از نشست نخست جبهه ملی با دکتر مرسی در دوره قبل از پیروزی مرسی در انتخابات ریاست جمهوری مصر حاصل شده بود.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره احتمال حضور حمدین صباحی دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر در تیم ریاست جمهوری مرسی اظهار داشت که این احتمال در حال حاضر بعید است؛ چرا که وی خود علاقه ای به همکاری در قالب تیم ریاست جمهوری ندارد.