به گزارش افکارنیوز به نقل از العالم، شبکه تلویزیونی 'المنار' لبنان به نقل از این منبع خاص خود گفت: دیداری یکشنبه هفته گذشته (۲۹ژوئیه) در سوئیس با حضور بندر بن سلطان رئيس سازمان اطلاعات عربستان و مسئولاني از سازمان جاسوسي اسرائيل (موساد) و برخي از شاهزادگان كشورهاي عرب حوزه خليج فارس در سوئیس برگزار شده است.

این منبع از استقرار گسترده و بی سابقه نیروهای امنیتی سوئیس در اطراف هتل محل برگزاری این نشست خبر داد و گفت: در زمان برگزاری این دیدار، به کارکنان هتل اجازه استفاده از تلفن همراه داده نشد.

انتشار این خبر، تاییدی بر گزارش سابق روزنامه المنار چاپ قدس است که از دیدار بندر بن سلطان با مسئولان صهیونیستی خبر داده بود.

به نوشته روزنامه المنار، این نشست اطلاعاتی که با مشارکت بندر بن سلطان برگزار شد، چند روز قبل از اینکه وی به سمت جدید خود یعنی ریاست سازمان اطلاعات عربستان منصوب شود، برگزار شد و تنی چند از مسئولان سازمان های اطلاعات کشورهای منطقه و غرب نیز در این دیدار حضور داشتند.

المنار همچنین افزود: در این نشست که پنج ساعت به طول انجامید، ایهود باراک وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و رئیس بخش ماموریت های ویژه موساد حضور داشتند و در آن بسیاری از مسائل مهم منطقه و به ویژه بحران سوریه مورد بررسی قرار گرفت.

حاضران دراين نشست درباره كناره گيري مقرن بن عبدالعزيز از رياست سازمان اطلاعات عربستان و تسليم شدن به طور كامل در برابر خواسته هاي آمريكا در اين زمينه و انتخاب بندر بن سلطان به عنوان جانشين وي توافق كردند.