به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، سرلشگر فهد جاسم الفریج وزیر دفاع سوریه ساعتی پیش در گفتوگویی بسیار کوتاه با تلویزیون سوریه اعلام کرد که دمشق از یکسره کردن کار تروریستها عقبنشینی نمیکند.

یک روز پس از آنکه مخالفان در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی شایعه ترور او با سلاح سرد را منتشر کردند، در این گفت‌وگوی تلفنی با تلویزیون سوریه ضمن ابطال این شایعات، تاکید کرد که هیچ عقب‌نشینی در تصمیم یکسره کردن کار تروریست‌ها در کار نخواهد بود.

در حالی که افراد مسلح و رسانه‌های حامی آنان در منطقه و خارج از آن درگیری‌های اخیر در حلب را سرنوشت‌ساز می‌نامند، الفریج نیز تاکید کرد که جنگ جنگ سرنوشت است و جز با نابود کردن تروریست‌های مسلح پایان نخواهد یافت.

دقایقی پس از این گفت‌وگو، تلویزیون المنار به نقل از خبرنگار خود در حلب گزارش کرد که ارتش سوریه در عملیاتی موفق شد یک تجمع بزرگ از افراد مسلح را در بیرون از منطقه صلاح‌الدین حلب هدف بگیرد و تعداد زیادی از آنان را بکشد و زخمی کند.

درگیری‌ها در حلب هنوز ادامه دارد و کنترل برخی مناطق مهم از پیش اشغال شده به دست افراد مسلح، اکنون تحت کنترل ارتش سوریه است.

الفریج اخیرا و پس از ترور داود راجخه وزیر دفاع سابق سوریه که در انفجار دفتر امنیت ملی سوریه ترور شد، به دستور بشار اسد وزیر دفاع شد. محافل غربی وی را بسیار جدی‌تر از وزیر دفاع سابق سوریه در برخورد با گروه‌های مسلح می‌دانند.

الفریج پیش از این رئیس ستاد مشترک ارتش سوریه بود.