به گزارش افکارنیوز به نقل از ایرنا، روزنامه صهیونیستی \'یدیعوت آحرونوت\' در شماره امروز (چهارشنبه) خود با اشاره به دو دستگی موجود میان موافقان و مخالفان حمله به ایران توسط رژیم صهیونیستی نوشت: در حالی كه \'بنیامین نتانیاهو\' نخست وزیر و \'ایهود باراك\' وزیر جنگ این رژیم خواستار حمله نظامی به ایران هستند، اما رؤسا و مقامات امنیتی اسراییل مخالف هرگونه طرح نظامی علیه ایران بدون پشتیبانی آمریكا می باشند.

به گفته آمریکایی ها، واقعیت این است که \ ' بنی گانتس \ ' فرمانده ستاد مشترک، \ ' امیر اشل \ ' فرمانده نیروی هوایی، \ ' افیف کوخافی \ ' رییس بخش اطلاعات، \ ' تمیر باردو \ ' رییس موساد و \ ' یورام کوهین \ ' رییس شاباک با حمله اسراییل به ایران مخالفند.

به نوشته این روزنامه، \ ' مئیر داگان \ ' رییس سابق موساد گفته است امکان ندارد که حمله نظامی، برنامه هسته ای ایران را متوقف کند و \ ' گابی اشکنازی \ ' رییس سابق ستاد مشترک نیز گفته است که هم کانون زمان دیپلماسی است و در واقع بسیاری از کارشناسان اسراییلی هرگونه حمله به ایران را باعثشتاب بیشتر برنامه هسته ای این کشور دانسته اند.

به اعتقاد کارشناسان رژیم صهیونیستی، هرگونه اقدام نظامی رژیم صهیونیستی بر علیه تاسیسات هسته ای ایران، به ویژه پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر آتی، اشتباهی بسیار بزرگ خواهد بود.

روزنامه صهیونیستی \ ' معاریو \ ' نیز روز چهارشنبه نوشت: سفر \ ' لئون پانه تا \ ' وزیر دفاع آمریکا به تل آویو به دو دلیل اصلی انجام پذیرفته که اولین آن نگرانی مقامات آمریکایی از اقدام نظامی رژیم صهیونیستی علیه ایران و دیگری بحران سوریه است.

طی این سفر پانه تا از مقامات رژیم صهیونیستی می خواهد که از هرگونه اقدام خودسرانه نسبت به ایران خودداری کرده و به آمریکا فرصت بیشتری به منظور ادامه فشار سیاسی و اقتصادی علیه این کشور، بدهند.

در همین راستا، دیگر روزنامه صهیونیستی به نام \ ' اسراییل الیوم \ ' نوشته است: هیچکس نمی تواند با اطمینان پیش بینی کند که ایران و دیگر هم پیمانانش در مقابل هجوم اسراییل از چه سلاحی استفاده خواهند کرد.

این روزنامه ادامه داد: از دیگر نكات مبهم این مساله این است كه در صورت حمله، هیچ كس نمی داند كه جنگ آتی چه مدت به طول خواهد انجامید و ارتش اسراییل در چند جبهه مجبور به نبرد خواهد شد.