به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "هیلاری کلینتون"، وزیر امور خارجه آمریکا امروز چهارشنبه با "ماکی سال"، رئیس جمهور سنگال در دانشگاه "شیخ آنتا دیوپ" شهر داکار دیدار کرد.

کلینتون پس از این دیدار در نشستی خبری گفت: اگر فردی در این موضوع تردید دارد که به دموکراسی در آفریقا احترام گذاشته نمی شود، باید به سنگال بیاید آمریکایی ها سنگال را به عنوان یکی از کشورهای غرب آفریقا که ابدا کودتایی در آنها اتفاق نیفتاده است، تحسین می کنند.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: ما از مردم سنگال که در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری از دموکراسی و قانون اساسی خود دفاع کردند، قاطعانه حمایت می کنیم.

" مکی سال "، نخست‌وزیر سابق سنگال و رقیب عبدالله واد در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ششم فرودین ماه گذشته پیروز شد.

مخالفان رئیس جمهور سابق قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سنگال خواهان عدم نامزدی وی برای بار سوم در انتخابات این کشور بودند.

آمریکا هدف از سفر وزیر امور خارجه این کشور به سنگال را استقبال از برگزاری انتخابات دموکراتیک ریاست جمهوری فروردین ماه گذشته در این کشور خوانده و تاکید کرده است سنگال یکی از شرکای مهم آمریکا در بین کشورهای آفریقایی فرانسه زبان محسوب می شود.

هیلاری کلینتون فردا پنجشنبه پایتخت سنگال را به مقصد کشور تازه تاسیس سودان جنوبی،ترک می کند و سپس به اوگاندا، کنیا، مالاوی، آفریقای جنوبی و غنا سفر خواهد کرد.