به گزارش افکارنیوز به نقل از العالم، تاگس اشپیگل در مطلبی نوشت: "برخی حاکم قطر را که ۳ زن و ۲۷ فرزند دارد و پدرش را در یک کودتای بدون خون ریزی در سال ۱۹۹۵ برکنار کرد، متهم می کنند که دچار عقده ناپلئون است، برخی نیز عقیده دارند که امیر قطر اهداف اسلامگرایانه خاصی داشته و در همه منازعات منطقه دست دارد".

این روزنامه افزود: " شیخ حمد هم پیمان آمریکا است و از اسلامگرایان حمایت می کند، حکومت او در قطر دیکتاتوری و حامی افراطگرایان در جهان عرب است.. البته او در بحرین از رژیمی که تظاهرکنندگان را با خشونت به شدت سرکوب می کند حمایت کرد؛ با این وجود دولت آلمان معتقد است که این رژیم تا این حد قابل اطمینان است که بتوان به آن ۲۰۰ تانک لئوپارد۲ صادر کرد ".

تاگس اشپیگل خاطرنشان کرد: " حمد در همه منازعات منطقه دخالت دارد.. این حاکم قطر بود که از ناتو خواست در لیبی دخالت نظامی کند، و اکنون هم در حال تحریک جهان ضد بشار اسد رییس جمهوری سوریه است.. این درحالی است که ساکنان این کشور از یک میلیون و هفتصد هزار نفر فراتر نمی روند و فقط ۳۰۰ هزار نفر آنها تابعیت قطری دارند ".

امیر قطر شایسته مشورت نیست

تاگس اشپیگل ادامه داد: " با وجود آنکه امیر قطر در سال ۲۰۰۲ به زنان حق انتخاب داد، همچنان پست های مهم دولتی در اختیار اعضای خانواده او است، و با کارگران آسیایی در این کشور مانند برده رفتار می شود؛ امری که نقض آشکار حقوق بشر به شمار می آید ".

در ادامه این مطلب آمده است: " واقعیت آن است که ملک حمد برای مشاورت در مسائل مربوط به دمکراسی شایستگی ندارد ".

یکی از خوانندگان این روزنامه نیز با انتقاد شدید از فروش سلاح به قطر تأکید کرد: " این سلاح در اختیار یکی از خطرناکترین رژیم های عربی گذاشته می شود ".

یکی دیگر از خوانندگان نیز خاطرنشان کرد: " ارسال ۲۰۰ تانک لئوپارد ۲ به یک شبه جزیره کوچک و سرشار از نفت و گاز به چه معنا است؟ باید اطمینان یافت که این سلاح در اختیار اسلامگرایان افراطی قرار نگیرد ".

برخی از خوانندگان نیز با انتقاد شدید از شبکه " الجزیره قطر " تأکید کردند که این شبکه ابزاری سیاسی در دست خانواده آل ثانی است.