به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود در مراسم افطاری سالیانه هیئت حمایت از مقاومت اسلامی در زمینه طرح برخی گروه ها برای تحویل سلاح حزب الله لبنان به ارتش لبنان گفت، آیا نظام سیاسی لبنان و دولت آماده است که تصمیم بگیرد ارتش این کشور را از طریق ایران که آماده این کار است تجهیز کند؟ ما نظام سیاسی داریم که از آمریکا می ترسد، ما اگر سلاح مقاومت را به ارتش تحویل دهیم، ارتش این سلاح ها و موشک ها را کجا قرار می دهد؟ کسانی که از تحویل سلاح مقاومت به ارتش سخن می گویند، می خواهند مقاومت را ضایع کنند و ارتش را از بین ببرند.

نصرالله که سخنانش به طور مستقیم از شبکه خبری المنار بخش می شد، ابراز داشت: درخواست آنها برای تحویل سلاح مقاومت با هدف حمایت از لبنان نیست، بلک برای رهایی از سلاح مقاومت است.

دبیرکل حزب الله در ادامه سخنرانی خود گفت که چیزی که الان لبنان را حفظ می کند «توازن بازدارندگی و ترس» با اسرائیل است، یعنی اینکه همانگونه که لبنان از اسرائیل می ترسد، اسرائیل نیز از لبنان بترسد، چیزی که توازن بازدارندگی را ایجاد می کند، ترس اسرائیل از کسانی است که سلاح دارند، در هر لحظه ای که سلاح در اختیار دولت قرار بگیرد، بازدارندگی خود را از دست می دهد و در آن زمان است که آمریکایی ها از مسئولین لبنانی خواهند خواست که در مقابل تجاوزهای اسرائیل واکنشی از خود نشان ندهند، چرا که راهکارهای تصمیم گیری در نظام ما از بین رفته است و به این ترتیب اسرائیل می تواند ما را نادیده بگیرد و از بین ببرد، بنابراین بر اساس توازن بازدارندگی دشمن باید از ما بترسد.

وی تصریح کرد که استراتژی مناسبی که الان می توان داشت، وجود ارتش قوی و مقاومت قوی و وجود هماهنگی و همبستگی میان این دو است.