به گزارش افکارنیوز ، فارس در دهلی نو، بنا به گزارش های رسانه های هندی شب گذشته چهار انفجار که از شدت پایینی برخوردار بود در یکی از جاده های اصلی واقع در مرکز پونا منفجر شد. انفجارها در نقاطی نزدیک به یک سالن تئاتر، شعبه بانک دنا، خروجی مک دونالد و یکی از پل های واقع در این جاده شریانی رخ داده است.

آماری از میزان کشته یا زخمی شدگان وجود ندارد و گزارش ها صرفا حکایت از زخمی شدن سطحی یک فرد در نزدیکی سالن تئاتر دارد که وی نیز به بیمارستان منتقل و مورد درمان قرار گرفته است.

گزارش های تایید نشده حاکی از آن است که نیترات اورانیوم در ساخت بمب های مذکور مورد استفاده قرار گرفته است. در حال حاضر تیمی از آژانس تحقیقات ملی وگارد امنیت ملی در محل انفجارهای حضور یافته و مشغول بررسی مواد منفجره هستند.

مقامات هندی معتقدند به دلیل اینکه انفجارها در یک منطقه ۵۰۰ متری و در فاصله ۴۵ دقیقه ای صورت گرفته است، اقدامی هماهنگ و برنامه ریزی شده از قبل بوده است. همچنین نیروهای پلیس بررسی دو بمب دست ساز دیگر منفجر نشده را در دست تحقیق دارند.

آماده باش در کلکته بعد از انفجارهای پونا

پس از انفجاری های پونا، پلیس و مقامات امنیتی در کلکته به حالت آماده باش در آمدند و تمام مناطق حساس شهر را از زیر نظر گرفته اند.

بنا به گزارش ها همچنین امنیت در اطراف موسسات اصلی شهر از جمله فرودگاه ها تقویت شده است.